Золочівщина в роки Великої Вітчизняної війни

Мета: дослідити події, що відбувались на Золочівщині у роки Великої Вітчизняної війни (19411943рр.)

Тема моєї роботи особливо актуальна зараз,коли мало уваги приділяється вихованню патріотизму у підростаючого покоління,коли загальний рівень духовності людей знижується. З іншого боку,з кожним днем від нас йдуть ветерани — єдині свідки тих жахливих подій Великої Вітчизняної війни.

У своїй роботі я розглядаю дві точки зору щодо початку війни.

Так для звичайних людей напад на СРСР був несподіваним і шокуючим,а для верхівок радянської влади старт «перегонів» був лише питанням часу та наявності певних ресурсів. Сталін сам планував напасти на фашистську Німеччину, але плани вождя змінилися — Йосип Віссаріонович прекрасно розумів,що виграє Світову війну не той,хто вступить першим, а той,хто вступить останнім. Тому він вступив позорне право бути першим Гітлеру…

Але звичайні люди чесно й самовіддано йшли на фронт воювати за країну Рад. Майже вся чоловіча половина Золочева,10 тисяч чоловік,пішли на призволящє, бо кожен другий не повернувся…

У своїй роботі я намагаюсь докопатися до істини,за що ж і як воювали мої земляки — золочівці? Тому головними у роботі будуть саме спогади золочівців.

Чому мене зацікавила саме ця тема? Бо я вважаю за потрібне зібрати і систематизувати дані про Золочів у роки Великої Вітчизняної війни для їх подальшого використання,наприклад,на уроках з історії Украйни, Харківщинознавства,на тематичних виховних годинах. Але головне призначення моєї роботи-зберегти пам’ять про ті далекі героїчні сторінки історії моїх земляків,бо це і наша історія,і історія майбутніх поколінь.