Золочівщина в роки Великої Вітчизняної війни

Велика Вітчизняна війна — це героїчна і яскрава, але в той же час найтрагічніша грінка в житті нашого народу, час важких випробувань, що випали й на долю моїх земляків — золочівців. Ця війна названа великою не тільки через величезні людські та матеріальні втрати, руйнування, а також через великий патріотизм радянського народу, який зумів не тільки протистояти нападу ворога, а й відстояти свою землю у тяжкій боротьбі.

Мета моєї роботи: дослідити події, що відбувались на Золочівіщини з початку окупації і до самого визволення (1941-1943 рр.). Вважаю, це потрібно зараз, коли мало уваги приділяється вихованню патріотизму у підростаючого покоління, коли загальний рівень духовності людей знижується. З іншої о боку з кожним днем від нас ідуть ветерани — єдині свідки жахливих подій Великої Вітчизняної війни. Моє завдання — зберегти і донести їхні спогади до нащадків.

У своїй роботі я розглядаю дві точки зору щодо початку війни і її причин. Так для звичайних людей напад на СРСР був неочікуваним і шокуючим, але для «верхівок влади» початок був лише питанням часу і наявності певних ресурсів та техніки.

Наштовхнула мене на написання роботи художня книга Віктора Суворова під назвою «День «М»» До цього я, як і всі люди, особливо старшого покоління, вважала, що зачинщиком війни була фашистська Німеччина Але, я впевнилась, що глибоко помилялась ряд фактів, про які я дізналась, спонукали мене замислитись про те, за що ж помирали мої співвітчизники, жителі мої о рідного Золочена, якщо Друга світова війна була лише ареною, на якій боролися не на життя, а на смерть два звіра Сталін та Гітлер. Мільйони людей поклали своє житія за волю країни Рад, щиро вірячи, що німецькі ас ресори ввірвалися до Радянського Союзу, а для уряду — це така ж неочікуваність, як і для звичайних солдат, дітей і матерів..

Поряд – з тим. що я розкривай цю точку зору, я досліджую події, що відбувались на Золочівщині у 1941 1943рр серед звичайних людей, що вірно і чесно віддавали себе до останньої краплини крові за долю рідної землі . Їх вивозили на роботи, мордували в таборах смерті, вішали, розстрілювали. Для описання страждань людей ; умов в концтаборах я використала не тільки свідчення золочівців, а і книгу Вадима Бойка «Слово після страти», бо умови для всіх в’язнів були однаковими, а, отже, і люди з мого селища , що пережили ці жахливі випробування, бачили те ж саме, винесли те ж саме. . Дуже прикро, але багато таких людей пішли з життя — залишились одиниці, тому без допомоги літератури в цьому питанні я б не обійшлася.

У першому розділі я з’ясовую причини, чому ж Харківщина була такою важливою ціллю дія німецькою командування. Відповідь проста: розуміючи, що дороги до всіх стратегічно важливих ресурсів ведуть через Харківську області., гітлерівці прагнули захопити територію області і всі дороги, бо на півдні — Донбас, на півночі Бєлгород і Москва, їм відводилось особливе місце. Донбас — серце вугільної і паливної промисловості, а що може бути важливішим за паливо, коли еталонами вивозили людей на робот до Німеччини, Коли вагонами висипали провіант та зброю для німецьких солдатів?. А захопити Москву — значить захопити весь СРСР. Але населення Харківщини ціною великих жертв захищало рідну землю, боролось на фронтах, працювало в тилу і в підпіллі.

У другому розділі я досліджую, як же торкнулась окупація Золочівщини. І досліджую Не на основі літератури або архівів, а на основі розповідей золочівців — і тих нащадків, що Пам’ятають розповіді своїх родичів Хоч багато випадків не є опублікованими ніде, люди про них пам’ятають. Прикладом є історія про єврейську дівчинку Розу, яка уникнула жорстокої розправи завдяки милосердю і співчуттю золочівців.

У третьому розділі я розкрила питання про визволення Золочева. про людей, що Ризикували своїм життям, не заради нагороди, а заради своєї рідної землі, своїх співвітчизників

Головними у роботі будуть спогади жителів Золочівщини. Я пишу цю роботу для тою, щоб зібрати і систематизувати всі дані для їх подальшого використання.

Наукова новизна моя роботи полягає в опублікуванні невідомих історії фактів , які ґрунтуються на спогадах моїх земляків, їх особистого ставлення до тих далеких подій 1941-1943 рр. Цей матеріал може бути використаним дія написанім історії Великої Вітчизняної війни, а також на уроках Харківщииознавства, історії України, в позакласній роботі є те головне призначення моєї роботи — зберегти пам’ять про ті далекі героїчні сторінки історії моїх земляків, ям можу І ь допомогти у вихованні патріотизму молоді.