Зміни клімату Ізюмського району

Тема даної роботи була обрана мною в зв’язку з погіршенням екологічної стану на планеті. Це погіршення призвело до того, що змінюється клімат, йде глобального потепління. На планеті утворюються озонові дірки. Основною причиною цього парниковий ефект. При цьому змінюється температурний режим, де клімат континентальний. Зими м’якіші, а літо надзвичайно жарке. Це явище пов’язано з підвищеною концентрацією ультрафіолетового випромінювання. Клімат нашої місцевості також зазнав певних змін на протязі 40 років, а особливо за останні 20 років. Враховуючи дані метеорологічної служби я провів дослідження і прийшов до таких висновків.

Головний компонент температура повітря, як видно з діаграми (діаграма №1) значних коливань температури не спостерігається.

Коливання температури па початку 70 років і початку третього тисячоліття між собою мало відрізняються, але за середніми показниками літніх і зимових температур можна помітити незначне підвищення, що цілком відповідає розрахункам глобальною масштабу (діаграма №2).

Слідуючий компонент опади. За діаграмами опадів краще видно зміни клімату на основі середньорічних показників. За багаторічними спостереженнями нормою опадів для нашої місцевості є величина в 511 мм. На початку 70 — років річні показники опадів менші від норми, а на початок третього тисячоліття більші, що добре видно на діаграмах. Крім зазначених показників про зміни клімату говорять зміни добової амплітуди температури повітря нерівномірність випадання опадів протягом сезонів, збільшення кількості несприятливих кліматичних явищ, а також зменшення періоду стійкого снігового покриву та зміщення дат початку пір року. Наприклад, в основному зима, починається пізніше, весна раніше.

Як же ці зміни клімату впливають на природні умови нашої місцевості? Річка Сіверський Донець із глибоководної стала мілководною. Зникло багато притоків в районі Ізюмини (с. Червоний Шахтар). Якщо розглянути фенологічний календар, то він змінився не в кращу сторону, початок вегетаційного періоду у рослин розпочинається навесні раніше, а восени — пізніше (с. Довгеньке, Сулигівка).

Але негативно впливають зміни клімату не тільки на складові природи, а й на стан здоров’я людей. У людей почастішали серцево-судинні захворювання. З погіршенням складової повітря прогресують пухлини різноманітних органів.

І тому виводячи з попередніх даних, я вношу слідуючі пропозиції:

  1. Для того, щоб покращити кліматичні умови в нашій місцевості треба не забруднювати повітря.
  2. Очищати нашу річку Сіверський Донець, штучно розводити рибу, відновити судноплавство.
  3. Серед населення проводити агітаційну роботу з питань екологічної безпеки. Лісовий масив Ізюмини збагачувати насаджуванням дерев і кущів нашої місцевості.