Злочинність як соціальне явище

Зміни в сучасному українському суспільстві, які тривають з моменту встановлення  незалежності України, потребують від органів внутрішніх справ постійної головну захистити права, свободи та особисту безпеку громадян. В сучасних у мовах актуальним вивчення злочинності в різних сферах комп’ютерної, службової, автодорожньої, злочини на залізничному транспорті тощо. Без сумніву, залізничний транспорт має особливості. Всім відомо, що більшість злочинів, що скоюються на залізничному транспорті залишаються латентними, оскільки не всі пасажири мають фізичну змогу заявити про здійснення відносно них протиправні діяння.

Найбільш розповсюдженими видами злочинів на залізничному транспорті г крадіжка та грабіж особистого майна пасажирів, крадіжки вантажів, майна залізниці та засобів сигналізації та зв’язків безпеки (СЗБ). Досить часто вчиняються злочини проти громадського порядку та моральності, а також проти особистості. Необхідно відмітити злочини, пов’язані з незаконним перевезенням та зберіганням заборонених предметів. Можна виділити ряд категорій осіб, які найчастіше вчиняють протиправні діяння на залізниці. Це особи без визначеного місця проживання і роду занять, котрі знаходяться на вокзалах, в електропоїздах; працівники залізниці, які, використовують своє службове положення, скоюють крадіжки майна, що належить залізниці; «вори-гастролери», котрі постійно знаходяться в рухомих составах; неповнолітні.

Отже, злочинність на залізничному транспорті являє собою негативне, масове, мінливе соціальне явище кримінально-правового характеру, яке має певні особливості. Все вище сказане підкреслює підвищену суспільну небезпеку злочинності на залізничному транспорті, тож існує необхідність її вивчення.