Вплив рослин на життя мешканців Дворічаншини

Тема моєї роботи «Вплив рослин на життя мешканців Дворічаншини» є для мене досить актуальною та цікавою. Актуальною — тому, що я проживаю на даній території і хочу дізнатися як можна більше про життя, звичаї, обряди мою краю цікавою — тому, що мені цікаво знати який вплив мали рослини на обряди, звичаї і загалом на побут і житія звичайних людей.

Об’єктом дослідження г народна культура жителів Дворічанського району.

Предмет вивчення — традиції, обряди, звичаї пов’язані з рослинами.

У своїй роботі я провела дослідження даного питання і виявила, що люди вірили і вірять в магію рослин. Вірять в те. що рослини можуть захистити від поганого, злого. Гак наприклад часник, полин, чортополох, осика, мак і плакун-трава можуть протистояти злим темним силам

Ромашка допомагає дізнатись як ставиться до дівчини гой чи інший обранець. Більшість дівчат знають цей простий спосіб. Достатньо зірвати квітку і відриваючи пелюстки промовляти Любить, не любить…» Волошки допомагають небіжчику перейти потойбічний світ Щоб хлопчики були сильними, не хворіли їм робили колиски із ясена чи дуба, а ще щоб дівчина була гарною, стрункою, при святкуванні 1-го року, їй зрізали пасмо волосся і закопували під березу. Щоб бути гарними та щасливо вийти заміж дівчата використовували такі рослини як любисток, соняшник, чебрець, лопух, буряк З цих рослин робили відвари і мили волосся. І ще особи жіночої статі використовувати і використовують огірок, щоб обличчя було біленьким та чистим, а червоний буряк дівчата приміряли замість рум’ян. З природною косметикою не можуть порівнятися такі відомі фірми, як Оріфлейм чи Макс-Фактор, бо в рекламах коленої з них йде посилання на те, що в їх основі лежать натуральні продукти Рослини мати магічний вплив на людей Так. наприклад, любисток в народі навали люби-мене або приворотним зіллям, а звичайна валеріана — славнозвісне подолай-зілля, бо вона допомагала утамувати сердечний біль. Коли дівчина не бажала виходити заміж заданого хлопця вона могла піднести йому гарбуз на знак відмови

На території Дворічанського району існує велика кількість населених пунктів, назви яких походять від назв рослин. Так наприклад, Терни, Тополі, Вільшана, Лозова 1-2, Рідкодуб, Берестове, Тавільжанка та інші.

Окрім цього рослини застосовувалися в народі як лікарські засоби від різних недугів. Та не кожен міг застосовувати трави при лікуванні тому, що їх потрібно було зібрати у визначений період, при цьому використовувались різні замовляння.

Мати Божа ходила Зілля-трави родила. Що потрібно, поливала.

На допомогу нам давала!»

При цьому потрібно було підійти до рослини, повернутися на схід, перехреститися з молитвою потім вирвати рослину використовуючи вище сказані слова.

І я дійшла висновку, що всі рослини які можна побачити на території нашого район) здавна використовувалися народом в побуті, обрядах, звичаях як лікувальні засоби, і без них неможливе наше життя.