Вплив подій 1917-1921 років на творчість українських письменників

Суспільне життя завжди знаходило своє в віддзеркалення в творчості письменників, поетів, художників, композиторів Особливо бурхливий розвиток в творчості митців різнобарвність та багатогранність їх творів спостерігається під час соціальних потрясінь. Період спроби встановлення самостійної Української держави періоду 1917 — 1921 років саме і с таким періодом. Саме в цей час в Україні карколомно за короткий проміжок час» розвиваються події, які країни проходять за багато десятиріч — зміна суспільного устрою короткочасність влади різних політичних партій, бурхливість життя в усіх сферах.

Карколомність цих подій не могла не відобразитись на світогляді та творчості українських поетів того періоду таких як Миколу Вороного, Олександра Олеся, Миколи Зерова, Михайля Семенко. які під впливом реальних подій відтворювали реальне життя своїх творах, а відтворюючи його відтворювали через призму власних почуттів та поглядів.

Поезія, як частина літератури є не тільки одним із могутніх засобів пізнання людинок дійсності, але й могутнім засобом впливу на дійсність, почуття, думку, волю людині.