Визначний педагог-кераміст Галина Чернова

Кераміка — один із найбільш розвинених та популярних видів народної творчості українців Український народ у своєму гончарстві зберіг та розвинув художні цінності, які мали різні витоки, створивши на цьому фундаменті самобутнє національне мистецтво.

Зразком своєрідної керамічної школи є Будянська дитяча школа народного мистецтва, яку очолює визначна майстриня, талановитий педагог Галина Денисівна Чернова. Програма навчання тут включає широке коло творчих завдань — від ужиткових форм посуду до відмінних робіт виставковою характеру Будянська дитяча школа народного мистецтва була створена у 1992 р на базі Будянського фаянсового заводу у селищі Буди Харківського району Харківської області, вони проходили виробничу практику на фаянсовому заводі та отримували свідоцтва про позашкільну спеціальну освіту Директор школи С.Тітовська запросила Чернову, яка на той час вже була на пенсії, організувати керамічний гурток. Через шість років Галина Денисівна стала директором школи. Вихованці школи беруть участь у численних творчих міжнародних, обласних конкурсах. Г.Чернова прагне передала учням не тільки знання технології виробництва фаянсу, але й познайомити їх з опішнянською, західноукраїнською керамікою, петриківським розписом. Діти роблять копії орнаментів Софії Київської.

 Вивчаючи зразки народної творчості, ліплять вручну горщики, глечики, півників, баранців, левів, казкових персонажів Роботи вихованців школи Пивоварової подаровані Національному музею-заповіднику українського гончарства б Опішному. Дитячі роботи також подаровані Харківському історичному музею та іншим Колишні випускники школи навчаються або закінчили будівельні та архітектурні факультети вузів Харкова Керамічна пристрасть учнів школи не згасає, вона зігріває серця молоді яка прокладає свій власний творчий шлях.