Використання сонячної енергії в умовах степової зони України

Сонце — це найдужче джерело енергії для нашої планети. Без сонячного тепла й світла будь яке життя на Землі не було б можливим. Усі наші повсякденні справи містять у собі використання енергії Вона необхідна для пересування транспорту й готування їжі, для роботи й відпочинку, для обігріву й охолодження приміщень. І навіть для того, щоб зробити один вид енергії, доводиться затрачати іншої.

Сонячна енергія використовується в народному господарстві безпосередньо. Можна без перевищення сказати, що з тих пір, як існує людство, існує й ідея використання сонячної енергії. Останнім часом ця проблема становиться все більш актуальною та конкретною. Звичайно, що сонячні установки має сенс встановлювати там. де великий прихід сонячної енергії та багато безхмарних днів.

Дивлячись на екологічну чистоту отримуваної енергії, самі фотоелементи містять отруйні речовини, наприклад, свинець, кадмій, галій, миш’як і т.д., а їх виробництво споживає масу інших небезпечних речовин. Сучасні фотоелементи мають обмеженим термін служби (30-50 років), і масове їх застосування поставить в найближчий час складне питання їх утилізації.

Великомасштабний розвиток фотоенергетики дасть величезний поштовх розвитку районів Землі з високим середньорічним поступом сонячного випромінювання  стосується в першу чергу пустельних і посушливих районів, які з «приходом» сонячної електроенергії стануть районами, придатними для активного землеробства — житницям Землі.

На верхні шари атмосфери Землі постійно поступає 174 сонячної радіан (інсоляції). Близько 6% інсоляції відбивається атмосферою. 167г поглинається нею. Середні шари атмосфери в залежності від потодних умов (хмари, пил, атмосферні забруднення віддзеркалюють до 20% інсоляції та поглинають 3%.

Сонце — це найдужче джерело енергії для нашої планети. Без сонячного тепла світла будь-яке життя на Землі не була б можлива. Усі наші повсякденні справи містять У собі використання енергії. Вона необхідна для пересування транспорту й готування їжі. А у роботи й відпочинку, для обігріву й охолодження приміщень І навіть для того, щоб зробити єдиний вид енергії, доводиться затрачати іншої.

Сонячна енергія широко використовується як для нагрівання води, так і для виробництва електроенергії. Сонячні колектори виготовляються з доступних матеріалів сталь, мідь, алюміній і т.д., тобто без застосування дефіцитного і дорогого кремнію. Це дозволяє значно скоротити вартість устаткування, і отриманій на нім енергії.

Фотоелектричні елементи можуть встановлюватися на різних транспортних засобах: човнах, електромобілях і гібридних автомобілях, літаках, дирижаблях і т.д. фотоелектричні елементи виробляють електроенергію, яка використовується для бортового живлення транспортного засобу, або для електродвигуна електричного транспорту.

Проблема знаходження великих площ землі під сонячні електростанції вирішується у разі застосування сонячних аеростатних електростанцій, придатних як для наземного, так і для морського і для висотного базування.

Використання сонячної енергії мас велике значення для розвитку господарства, науки, транспорту. Сонячна енергетика може бути корисною у побуті, для міжнародних економічних зв’язків

У порівнянні з іншими зонами України Степ одержує найбільшу кількість сонячного тепла, але найменшу кількість осадків. Із заходу на схід температури січня змінюються від -2 до -9 С , температури липня — від +20 до +24 °С. Річна сума опадів зменшуються з північного заходу на південний схід — від 450 до 300 мм. Це є причиною маловодості степових річок.

Сонячні батареї розмішені па даху хатинки чабана, і вітряк виробляють електроенергію, необхідну для життєзабезпечення людей і підйому на поверхню землі підґрунтових вод. Ця вода, як правило, сильно засолена, і щоб зробити її придатною для пиття, її необхідно опріснювати. Для цього служать сонячні опріснювачі.

Зі сказаного вище випливає висновок про перспективність фотоелектричної сонячної енергетики. Сонячне випромінювання є практично невичерпним джерелом енергії, воно надходить в усі куточки Землі, перебуває «під рукою» у будь-якого споживача і є екологічно чистим доступним джерелом енергії.