Туристичні обрії та реалії заповідних зон (Карпати)

Туризм — одна з сучасних прибуткових галузей господарства держави. Знайомить з історією, розвитком національної культури, віковими здобутками українського народу, особливостями природи країни.

Україна одна з держав Європи, яка мас в достатній кількості рекреаційних ресурсів які сприяють розвитку туризму і оздоровчому комплексу. Для того, щоб туризм був привабливим, не тільки для українського народу, але й для іноземців, треба приваблювати, рекламувати і досліджувати нові і традиційні туринські об’єкти, та використовувати природні багатства екологічно чистих регіонів України для розвитку курортного комплексу і відпочинку людей.

В роботі зроблена спроба дослідити декілька туристичних маршрутів Українських Карпат, зібрати краєзнавчий матеріал, описати природні пам’ятки у холі маршрутів. Особлива увага приділяється особливостям природніх ландшафтів Карпат, акцентується увага дослідженню змін поясів висотної поясності Разом з цим приводяться досліджені проблеми швидкого розвитку туризму в Карпатському регіоні і перспективи його подальшого розвитку.

З усіх регіонів Карпат , національні природні парки, можуть приваблювати туристів та відпочиваючих своїми природними, етнокультурними особливостями. Чорногора один з найвищих районів Карпат, там де височать окремі гори — пам’ятки природи: Говерла, ІІегрос. Шешул, Пожежсвська, Гуркул, Чорна гора, Піп Іван та інші. Також у цьому районі знаходиться одне з високих озер — оз. Несамовите.

А Рахівськнй масив — один з геологічних пам’яток природи. Це ландшафт створений вивердженнми вулканічними породами. Тут можна знайти не тільки кристалічні породи, але й рудні корисні копалини. Його природа приваблює вузькими ущелинами та крутими скальними схилами. Також можна спостерігати зсуви земної кори у долині річки Тиси.

Людей сходу України і Західної Європи приваблює архітектурні пам’ятки і пам’ятки та вироби народної творчості, які зосереджені в таких містах як Чернівці, Івано-Франківськ, Львів та інші

Як і інші рекреаційні зони України, цей регіон має свої проблеми нестабільність внутріполітичної ситуації, яка впливає на розвиток цього комплексу; непрогнозована господарська діяльність населення: недостатня кількість готелів та баз, які б могли прийняти більшу кількість туристів; незадовільний стан транспорт них шляхів.

Щоб вирішити ці проблеми необхідно залучити місцеве населення до розвитку малих форм туристичного бізнесу (малі готельні комплекси на різних етапах маршрутів — прокатні пункти спорядження, обладнані туристичні стоянки та інше); покращити стан транспортних шляхів, звернути увагу на екологічні проблеми, залучити інвесторів і державу контролювати виконання заходів Указу Президента України «Про розвиток туризму до 2010 р.».