Тенденції різдвяної обрядовості в сучасниках

Тема моєї роботи – «Тенденції різдвяної обрядовості в сучасних святах» Вона складається з двох розділів кожен і яких мас підрозділи.

Тут розглядаються як самі різдвяні свята, так і звичаї, різні рипали V святвечір, наведено деякі приклади народних свят і власного опитувальника.

При опрацюванні власного матеріалу, дуже зацікавила ворожба Намагалась якнайширше розкрити її, провела плідну роботу з Янченко Ніною Андріївною ( 1938 р., середня освіта, смт. Золочів) і. яка надала саме цю цікаву та безцінну інформацію.

У роботі описано багато ритуалів ворожіння. Найбільш зацікавив обряд з використанням сирого яйця. Для цього треба вміст яйця обережно вилити у склянку з водою та зачекати кілька хвилин. Тут він мас звернутися е певну форму. Якщо буде нагадувати церкву — обов’язкове вінчання, кільце — обручення, куб — домовину, човен — відрядження якщо ж опуститься на дно склянки, то в будинку буде пожежа.

Також дуже цікавим с те. що з дзеркалом можна проводити близько п’яти обрядів, кожен з яких відрізняється.

У своїй роботі я намагалась широко розкріпи дану тему і вважаю, що цієї цілі досягла. Також ставила собі за мету поглибити як свої знання так і донести цю інформацію до оточуючих, порівняти звичаї та різних часів. Адже на сьогодні мало які традиції збереглися, тому ми як нове підростаюче покоління повинні знати їх та зберігали як пам’ять про наших предків дія майбутніх поколінь.