Таємниці підземного Харкова

1. Підземелля Харкова мають насичену «біографію»: в радянські часи під землею розташовувались продуктові, мануфактурні й артилерійські склади; під час Великої Вітчизняної війни підпільники ховались у підземних ходах; місцеві жителі активно використовували його під льохи й склади; КДБ ретельно засекречувала всі матеріали по цьому питанню.

2 Приховуючи існування підземних ходів, влада позбавляється як від позитивних сторін наявності історичного пам’ятника, так і негативних користь від підземелля місцевій владі може буї и в тому випадку якщо вона визнає його стародавнім пам’ятником, слід охороняти за законом, і я стверджую, що під Харковом існує ціле підземелля, своєрідне підземне місто, величезний підземний лабіринт. Він зберігся незважаючи на бурхливе післявоєнне будівництво, неуцтво обивателів що знищують сліди підземних ходів, опір СБУ. що заважає вивченню древнього пам’ятника, небажання місцевої влади визнати своє місто древнім українським містом . Однак усьому є межа: при такому відношенні до підземелля, можливо, від нього незабаром залишаться тільки письмові свідчення й не більше.

 Привернути увагу — громадськості до байдужого відношення місцевої влади до одного ч найдавніших пам’ятників на території Харківщини — мета моєї роботи. Методом роботи є аналіз різних праць по даній тематиці, то вийшли в різний час. Мені здається, що перш, ніж лізти під землю, треба пошукати відповіді на велику кількість питань, що лежать на поверхні.

Також у своїй роботі я склав програму комплексного вивчення підземного простору міста Харкова.

Підсумки й аналіз науково дослідницької роботи чітко зібрані й скомпоновані у висновках