Сузір’я талантів рідного краю. Коваленко Неля Сергіївна

Тема моєї наукової роботи «Сузір’я талантів рідного краю Коваленко Неля Сергіївна»

Метою роботи с вивчення культурної спадщини рідною краю, його історії, творчості діячів науки і мистецтва, поглиблено творчість Нелі Сергіївни Коваленко. Хто не знає свого минулого, той не здобуде майбутнього Геніальний український філософ Г.С. Сковороди, це підкреслював «Кожен повинен знати свій народ і в народі пізнати себе».

Батьківщина починається з рідного краю Я простежила, як незаселена територія. Дике поле стаю квітучою землею, моєю батьківщиною. Як на моїй батьківщині прославляючи її, жили і творили видатні діячі мистецтва і науки. Музейні матеріалі відкрили для мене нові сторінки з історії рідного краю, його заснування, як Більовської фортеці II серпня 1731 року генералом Таракановим Цікаво було дізнатися про походження назв Більовська фортеця, Констянтиноград, Варварівка. Наталинс, Циглерівка. прожиття і побут тогочасних перших поселенців.

Було цікаво і пізнавальна дізнаватися про життя, діяльність талановитих красноградців, які своїм пером прославили рідний край Серед них І.Сенченко. Л. Первомайський, О.І. Копиленко в творах О. Копиленко часто приплив у місто Красноград, зустрічався зі своїми земляками, а потім, з лихої руки митця народжуватися нові твори і імена занесені в енциклопедію світової літератури.

Я мала змогу зустрітися з поетесою, вчителькою, людиною з великої літери Коваленко Нелею Сергіївною її творчість — сповідь житія непростого, з переплетінням і радощів і горя Дитинство, гибель батька на війні, це все позначилося на творчості Неля Сергіївна і ніжністю в серці, словами що зворушують душу, пише про своє дитинство про батька Сергія Антоновича Вірш «В голубім надвечір’ї , — батько «Спомин».

Калина стаза невід’ємним символом України Катина — це символ рідної землі, отчого краю, батьківської хати. І в поетеси також с вірш присвячений калині «Червона калина». А яка мелодійна наша мова. Тому так легко покладається па музику Українська пісня Хто не був зачарований нею вона натхненна. безмежна шириною і красою образів «Дзвенить піснями Україна» — писав Микола Гоголь. «Пісня Казина — ягода».

Па життєвих дорогах кожній людині завжди світить, зігріває, допомагає перебороти незгоди берег кохання. Є у Нелі Сергіївни вірші про кохання, вірші на філософську тему про вірних друзів Неля Сергіївна ніколи не говорить про своє особисте. Її ту роботи про своє рідне село Тишенківка Адже це невеличке село — своєрідна міні-держава, що болить їй, її мешканцям, не байдуже і всім нам «Тихо ».

І звичайно, гуморески (« Хватилися в Тишенкінні»), які допомагають боротися з ватами суспільства «Світ уцілів, бо сміявся» Цей девіз викарбовано на Будинку сатири і гумору в болгарському місті Габрово. У її творчості йдеться про найголовніше з того, що визначає сутність людського буття — призначення й покликання, утвердження особистості та рух до досконалості, звернення дуті до високого і піднесеного Мабуть, не випадково вона реалізувалась й у поетичній творчості, її вчителювання — це теж поезія, служіння високому мистецтву, служіння красі й досконалості.

На прикладі історії краю, життя людей я хотіла відкрити сторінки для себе і своїх однолітків, залучити до духовної спадщини свого народу, зацікавити, глибше пізнати історію свого рідного крані І чим більше ми знаємо про свою землю. її історію і сьогодення. Тим міцніше і глибше буде у нас почуття національної гордості, патріотизму, громадськості та любові до України.