Суїцид серед молоді — це негативний вплив неформальних об’єднань

Самовільний вихід із життя — велика трагедія не тільки тому, що на Землі стало на одну людину менше, не тому, що даний акт несе горе та сльози рідним та близьким, а ще й тому що причини та умови, які підштовхують до самогубства, залишаються.

Назва моєї роботи «Суїцид серед молоді — це негативний вплив неформальних об’єднань таких як ЕМО, чи сучасне життя ? Філософські погляди на тему».

Тема роботи досить таки актуальна на сьогоднішній день. Проблема само деструктивної поведінки, тобто поведінки, направленої на фізичне знищення свого організму, достатньо серйозна і вимагає серйозних роздумів про реальні причини, що штовхають людей на самогубство. При її вивченні випливає необмежена кількість питань, глибоких та складних.

Мета роботи — спробувати дослідити проблему суїциду серед молоді. Поглядати на цю проблему з точки зору філософії. Мені так здасться, що немає сьогодні більш складної для дослідження і більш важливої для роздумів проблеми, ніж проблема самогубства серед молоді, тому що молодь — це майбутнє моєї держави. Робота складається з таких розділів:

  1. Вступ де обґрунтовується наукова і суспільно-політична актуальність теми суїциду.
  2. Основна частина складаються з таких розділів.

1.Проблема суїциду серед молоді в історичному аспекті. В першому розділі я намагалася порівняти ставлення до самогубства в різні часи різних народів, та історичний розвиток проблеми.

  1. Огляд з точки зору філософії про неформальні об’єднання на прикладі «ЕМО»

В другому розділі я намагалася якнайбільше дізнатися про неформальні об’єднання, а особливо «ЕМО».

І взагалі в основній частині проблему розглянуто в цілому, вказано методи досліджень, результати досліджень та їх аналіз. І в кінці роботи я спробувала зробити власні висновки на основі опрацьованого матеріалу, та за результатами анкетування, та можливі шляхи вирішення проблеми на свій дитячий розсуд.

Дія вирішення цієї проблеми я поставила перед собою наступні завдання спробувати дізнатися і дослідити:

Як сприймалося самогубство в різних типах культури та в різні часи; розглянути історичну еволюцію погляду на самогубство та життя; дослідити ставлення до сприйняття суїциду сучасним суспільством; провести анкетування серед дітей 13-20 років. А також я прагнула дослідити як суспільство сприймає самогубство, та чому сучасна молодь з легкістю сприймає це явище і що є цьому причиною. Чи дійсно саме життя доводить до цього чи це негативний вплив неформальних об’єднань таких як наприклад «ЕМО», і як можна запобігти цьому. У здійсненні дослідження я застосовувала такі метода анкетування серед молоді ; метод спостереження та співставлення; метод аналізу;

Ця тема широко зустрічається в засобах масової інформації, про неї говорять по телебаченню, їй присвячено багато статей, але проблема не зникає, можливо тому, що економічна криза в державі — це набагато актуальніше, ніж суїцид серед молоді. Найцінніше, що є у людини — це її життя. Воно дається їй тільки раз і кожній своє. Довге чи коротке, воно триває лише від народження і до смерті, його не можна прожити двічі. Розглянувши проблему стає очевидним що діти у підлітковому віці 13-17 років найбільш психологічно уражені. У цьому віці вже хочеться бути якомога самостійними, обходитись без допомоги дорослих, а серед однолітків чимось відрізнятися І тому найдрібніші проблеми та невдачі уявляються гігантськими. Це — перше кохання, перші симпатії, бажання модно та дорого одягатися, спілкування на їхній погляд з крутими особистостями, ту совка в престижних клубах. І коли у підлітка не вистачає на це ні грошей, ні авторитет) саме у дітей з порушеною психікою і з’являється бажання покінчити життя самогубством. Саме в цей час коли так потрібна підтримка дорослих з’являються «добрі друзі», які пропонують разом посумувати. Так було і в місті Краснограді 2 роки тому. За короткий час з життя пішли четверо підлітків. Це були діти не з бідних сімей, їх життя було звичайним – сім’я, школа, друзі

Сьогодні Україна ввійшла до групи країн із високим рівнем суїцидальної активності (більше 20 самогубств на 100 тис. населення).

Самогубство (суїцид) — це крайній вид автоагресії, навмисне самопозбавлення життя. Актуальність дитячої проблематики в суїцидології визначається нагальністю завдань профілактики самогубств серед учнівської молоді.

Згідно з результатами анкетування, яке я провела серед дітей віком 13-17 років 27.2% іноді втрачають бажання жити. 17.8% — вважають, що нікому немає до них справ. 25.5% — не завжди можуть розраховувати на допомогу близької людини, 51,9%- можуть не стримувати себе в конфліктних ситуаціях.

У своїй роботі, досліджуючи тему, я спиралася, зокрема на думку Гуревича П. С Філософська антропологія», Е. Морена, Ф Ар’єса.

Замічено, що мудрість людини часто виражається у спокійному відношенні до життя та смерті.