Сучасні проблеми сімейного виховання

  1. Родина — « всьому голова» і від того, якою вона буде , яка виховна атмосфера у родині залежить яке буде суспільство. Сім я — це основний виховний осередок, школа де людина навчається, як жити в суспільстві. Головна його властивість і специфічна суть полягають в тому, що воно не належить до якихось відокремлених педагогічних явищ, а відбувається в контексті життя самої родини, на основі внутрішньо-родинних стосунків, трудових й опікунських взнаємо обов’язків і родинно побутової культури.
  2. «Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи навчаєте її, чи караєте. Ви виховуєте її в кожен момент вашого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома Як ви одягаєтесь, як ви розмовляєте з іншими людьми і про інших людей, як ви радієте чи сумуєте, читаєте газету — все це має для дитини велике значення.
  3. Родинне виховання — справа дуже серйозна, тому батькам, які хочуть по-справжньому виховати своїх дітей, бажано мати в їхніх очах авторитет. Авторитет має бути істинним , щирим, базуватись на правильній організації сімейного життя, де не може бути дрібниць, бо все є важливим.
  4. Суттєву роль у процесі виховання посідає культурний компоненті культура спілкування і поведінки, збагачення духовного світу тощо.
  5. Проблема відповідності ЗМІ перед суспільством. Нові методи культурного виховання, які пропонують ЗМІ.
  6. Сучасний дівочий стиль — напористий, ініціативно-агресивний, зухвалий. Бути жіночними для них не «престижно». Це сприймається у молодіжному і навіть дитячому колективі як вияв слабкості.
  7. Тендерна проблематика у виховному процесі посідає важливе місце через те, що від народження до закінчення школи дитину майже увесь час супроводжує жінка в родині — матір, в дитячому садку — вихователька, в школі – вчителька. В зв’язку з цим в українському суспільстві постала проблема: чоловікам більш притаманна фемінність, а жінкам — маскулінність, що може викликати в дитячому та підлітковому середовищі порушення тендерної ідентичності.
  8. Як повинні розподілятись гендерні ролі у сім’ї? Тендерні ролі чоловіка та жінки, що встановлюються V сім’ї, закріплюються суспільними стереотипами, оскільки саме вони диктують, що жінка повинна бути хорошою матір’ю та домогосподаркою, і тільки потім — хорошим працівником, а чоловік — це голова сім’ї, який забезпечує її матеріально і пов’язує її із зовнішнім світом.
  9. Яким є соціальний портрет «хорошої дружини» та «хорошого чоловіка».
  10. У вихованні дівчинки головне — не вбити в них жіночність. Мати, бабуся чи хтось інший може бути зразком жіночності для дівчинки. Психологи характеризують жіночність як чутливість до різних нюансів спілкування, почуття любові та материнства, знижена агресивність при самозахисті, підвищена спостережливість тощо.