Солдати великої перемоги

На сучасному етапі перегляду і переоцінки багатьох сторінок історії України у роки Другої світової війни, стало особливо актуальним питання вивчення історії своєї малої Батьківщини, дослідження героїчної долі її людей їх життєвий приклад мас бути взірцем для наслідування прийдешніх поколінь

Ми назавжди в неоплатному боргу перед тими, хто творив Велику Перемогу і 945 року. Саме їм завдячує сучасна Європа і весь світ перемогою над фашизмом Боляче дивитися нашим ветеранам спотворене тлумачення постаті радянського солдата в іноземних кінофільмах. „Окупаній» як ведмеді у шапках-вушанках. Вважаю, що таке зображення радянського солдата г образою для ветеранів бойових дій і неповагою до нашого народу. Перегортаючи сторінки дідусевого альбому, де він молодий, красивий у солдатській пілотці разом зі своїми друзями однополчанами, то хочеться сказати на весь світ, що так не можна чинити з тими, хто стіною юних сердець, ціною свого життя захистили наш сьогоднішній день

Земля Харківщини завжди пишалася своїми героями в своїй роботі «Солдати великої перемоги», я розповідаю про людей, чиє ім’я золотими літерами вписане в літопис Харківщини. Її основна частина с дослідженням бойового шляху мого односельчанина, Героя Радянського Союзу — Бурмаки Василя Антоновича — Почесного громадянина села Нове Мажарове.

Я горда тим, що в числі Героїв Радянського Союзу більше 200 чоловік з Харківщини, 6 із Зачепилівщини і що в числі цих шести Героїв мій односельчанин — Бурмака В А. У нашому шкільному музеї є кімната Великої Вітчизняної війни. Одна із її експозицій присвячена Героям Радянського Союзу Зачепилівщини в тому числі і Василю Антоновичу.

В Радянській Армії з 1938 року. Визволяв Харків, Київ, учасник Корсунь-Шевченківської битви Громив ворога визволяючи Житомир, Камянсць-Подільський, Львів, Сандомир, брав участь в бойових діях за визволення Румунії, Угорщини, Австрії. Словаччини, Чехії та Польщі Здійснив 130 бойових вильотів, знищив 3 літаки, багато танків, автомашин, 3 переправи Високе звання Героя йому було присвоєно 15 травня 1946 року.

Моя робота складається з вступу, двох розділів і висновку. Розділ перший «подвиги в ім’я вітчизни» містить інформацію про внесок харків’ян у розгром німецька — фашистських загарбників, Героїв Радянського Союзу Зачепилівщини і тих, хто одержав це звання в боях за Зачепілівщину Другий розділ «Почесний громадянин села нове Мажарове» я присвятила дослідженню бойового шляху свого односельчанина — Бурмаки Василя Антоновича.

Багато відомостей про Василя Антоновича я почерпнула з матеріалів нашого шкільного музею, листів, фотографій. Там же віднайшла книги А.П. Диканя «Герої Харківщини»; А. Голдобіна «Запорізька Алея Слави» — народна святиня; «История городов и Украинской ССР. Харьковская область»; Книга Пам’яті України. Всі вони розповідають про окремі епізоди бойового шляху героя, мені ж захотілося зібрати їх в одне ціле щоб можна було віднайти відповіді на свої запитання

Мені дуже пощастило самій двічі зустрічатися і спілкуватися з Героєм та його другом — автором багатьох публікацій — письменником Голдобіним А.М.

Вважаю, що робота може слугувати навчальним матеріалом для вивчення історії рідного краю, возвеличення подвигу солдата Зібрані матеріали ми відіслати в районну газету «Перемога». Розповіді про героя використовувалися під час участі у Всеукраїнських конкурсах робіт експедиційних загоні» «Історія міст і сіл України» та «Краса і біль України» де ми мали призові місця.

Василь Антонович Почесний житель м. Запоріжжя, а завдяки проведеній нам роботі і поданому клопотанню до виконкому Новомажарівської сільської ради, у серпні 2008 року йому присвоїли звання Почесний громадянин села Нове Мажарове.

Віра в людей, безмежна любов до Батьківщини давала і дає сили таким людям Вони з гідністю виконали свій обов’язок Солдата.