Сім чудес Новомиколаївки

Тема моєї роботи, мого дослідження — сім чудес. Але не світу, не України, а моєї малої Батьківщини — села Новомиколаївка. З самого початку подорожі визначимось, звідки пішло поняття «чудеса світу».

До семи чудес світу, — як пишуть майже одностайно всі енциклопедії. — зараховуємо творіння людського генія що своєю технічною чи художньою довершеністю викликав подив античного світ).

Старий список вже не актуальний. Людство обрало сім нових чудес світу

Загальноукраїнський проект – «7 чудес України» задумувався як прагнення покачати українцям і світ)- красиве і унікальне обличчя держави, в якій ми живемо.

Усі ці акції по визначенню «нових чудес» надихнули мене на визначення «Чудової сімки Новомнколаївки». Я вирішила визначити, дослідити, описали і систематизувати визначні природні, історичні, культурні, географічні об’єкти мого села. Для цього необхідно було врахувати якомога більше думок, поглядів. Я вирішила, що найефективніше це зробити з допомогою учнів та вчителів нашої школи, тому що це — 120 дітей, 30 дорослих, їх сім’ї, родичі. Я виготовила і роздала усім листи опитування і після декількох днів роздумів і обговорень у сім’ях отримала їх з різними варіантами Новомиколаївських чудес. З тих варіантів, які зустрічалися найчастіше неважко було визначити «головну сімку».

Послідуюча робота у досліджені цих об’єктів була дуже різноманітною і принесла мені велике задоволення. Я працювала з комп’ютером і спеціальною літературою; вивчала архівні документи; спілкувалася з односельцями, фахівцями нашою району з історії та географії спеціалістами місцевого господарства; працювала над складанням таблиць, географічних карт; проводила фото і відео зйомку.

—           Амбулаторія сімейного лікаря. Ця будівля є однією з найвизначніших у селі і за своєю важливістю, і за віком, і за дуже цікавою історією Медичний заклад тут відкрився у 1978 році, а до цього 76 років — були заклади освіти. У 1977 році навчальний заклад було перенесено в нове двоповерхове приміщення, а у будівлі починається нова сторінка біографії — тут починає працювати медична амбулаторія В столітньому приміщенні амбулаторії обладнані сучасні кабінети Також працює денний стаціонар на 5 ліжок.

—           В Шевченківському районі збудовано гри водосховища. Новомиколаївське водосховище збудоване в долині р. Русинка па північній околиці с. Новомиколаївка Площа водосховища 58,5 га, Використовується ДІЯ вирощування товарної риби, а в кінці минулого століття воду використовували для зрошування полів.

—           На території сучасної Новомиколаївської сільської ради є понад 20 курганів Майже всі вони безіменні, і тільки група курганів на межі Куп’енського і Шевченківського районів іменуються Геєвими могилами.

Майже всі новомиколаївські кургани розорюються, поступово знижуються і в майбутньому вони можуть бути безповоротно втрачені для науки.

—           На території нашого села 1995 році створено ботанічний заказник. Його завдання — збереження і відтворення залишків цілинної степової рослинності, рослин га тварин, занесених до Червоної книги України та обласного списку рідкісних рослин.

—           В нашому селі є багато джерел, криниць та копанок. Кожна з них мас свою цікаву історію. Найбільші з них відомі навіть за межами району.

—           У верхів’ях глибоких балок нашого села зростають дубові байрачні ліси. Природних широколистяних лісів (нагірних дібров) в нашому краю не мас. Соснові лісі в нашій місцевості насаджувались в 1975-1985 рр. Полезахисні лісопосадки насаджені в нашому селі переважно в 1930-1950 рр. для снігозатримання та боротьби з вітровою ерозією ґрунтів.

Прияружні та прибалкові лісосмуги насаджені в другій половині XX сторіччя для захисту сільськогосподарських земель від водної ерозії,

—           Останнім об’єктом дослідження в моїй роботі є Новомиколаївська школа У нове приміщення школа вселилась 1977 р. Будівля розрахована на 380 учнів, але на сьогоднішній день їх навчається 118.

Всі діти впевнені, що в нашій школі найкращі вчителі навчають і виховують найкращих учнів.

Вже другий рік у нашій школі працює об’єднання «Козачата», діяльність якого презентована і вивчається в усіх обласних організаціях Українського Реєстрового Козацтва.

Сільські діти завжди вирізнялися любов’ю до спорту . Ми не є виключенням. У нас багато здобутків і перемог на спортивних майданчиках району і області. Гордістю школи є футбольна дівчача команда.

Вже четверній рік у приміщенні нашої школи працює найбільший у районі сільський Дитячий садок. Його відвідують 25 дітей і найближчим часом кількість не буде зменшуватись.

Я впевнена, що в нашої рідної школи прекрасне майбутнє. Це у великій мірі залежить від кількості учнів В нашому селі відсоток дітей до загальної кількості населення найвищий у районі.

Знайомлячись із Повомиколаївськими чудесами ми усвідомлюємо, що наш обов’язок — берегти і примножувати творіння природи і людських рук.