Шлюбні обряди на східній і західній Україні

Час не стоїть на місці він рухається, а з ним ще вперед і людство. Змінюється житія на землі, перегортаються сторінки історії, але завжди в усі віки основним рушієм всього є людина, а для людей перш за все любов. Саме це почуття веде двох молодих людей на весільний рушник. Весілля з давніх-давен було і залишається однією і найвеличніших Народних драм Воно поєднує в собі традиції і звичаї нашого народ»,. прагнення створити міцну сім’ю, продовжити рід.

Сучасне весілля відрізняється від давнього українського, але все одно основні його елементи збереглися. Але незважаючи на це, весілля в усі часи нашої історії залишається чи неосновним обрядом українського народу.

Тому ми вирішили спробувати дізнатися більше про весілля як обряд, зібрати інформацію про особливості його в різних регіонах нашої Батьківщини, і таким чином збагатити і поглибити знання про весілля, як величну — народну драму.

Через віки народ проніс щиру, палку любов до звичаїв, пов’язаних зі шлюбом. Береже їх і зараз, коли збудована нова сім’я, коїш старе традиційне класичне весілля наповнюється новим змістом.

У багатовікових звичаях, обрядах, традиціях народу — унікальна школа виховання поведінки, етики, праці і дозвілля, школа виховання людини художника. У них закладеним великий смисл життя людини, оновлення народу , продовження життя нації.

Створення сім’ї, продовження роду — одне із важливих завдань людини на землі Сім’я починається зі шлюбу. Цікава етологія є слова шлюб — воно походить від і любити, любити, шлюбити.

Основна частина роботи складається з трьох розділів:

  • Шлюбний ритуал та обряди на Україні
  • Загальна інформація про вінчання
  • З Порівняльна характеристика весільного обряду на Слобожанщині. зокрема на Харківщині і на Гуцульщині.

В першому розділі дасться загальна характеристика весільною обряду. Він, «окрема, поділяється на три цикли: перед весільний, власне весільний, після весільний. Кожен цикл включає окремі частини, наприклад, сватання, заручини, дівич-вечір, «викуп» нареченої, розплітання коси, калачини.

Шлюбний починається з церковного благословення і продовжується протягом усього життя подружжя. Поєднання двох в одне є чудом, котре відкриває можливість до великого, взаємного, духовного збагачення. Дух Святий наділяє християнське подружжя ласкою, щоб вони могли вірно виконувати свої обов’язки і разом з тим служити Богові, заслуговуючи собі на вічне щастя.

Шлюбному обряду передували заручини котрі були громадянським актом і проводилися згідно місцевих традицій, установлень Заручини звершувалися урочисто в присутності багатьох свідків, котрі скріпляли шлюбний контракт. Шлюбний контракт являв собою офіційний документ, який визначав майнові й правові взаємовідносини подружжя. Це є коротка характеристика другого розділу.

Третій розділ називається « Весільні веселки», де ми спробували узагальнити й Порівняти весь зібраний матеріал До речі, все зібране на основі розповідей учасників Весільного обряду. Особливість цього розділу в тому, що ми торкнулися саме давнього Українського весілля з усіма його особливостями.

Вражає багатство розповіді про гуцульське весілля. Воно самобутнє, багате на розмаїття пісень, цікаве, захоплююче. У них — душа горян, багата фантазія і видумка, мудрість і талант.

Весілля на Слобожанщині інші. Воно супроводжуються музикою, ганцями. Різноманітністю і неповторністю. Все це можна спостерігати на ілюстративному матеріалі.

Сучасні весілля відрізняються від давніх. Ллє їх повинно об’єднувати одне спільне: шлях на рушник подружнього життя повинен прилягати через любов, взаєморозуміння, взаємоповагу двох молодих людей.

За результатами досліджень нам вдалося зібрати матеріли про шлюбний обряд в цілому, а також про особливості весілля на Слобожанщині і на Гуцульщині. Працюючи над Розкриттям теми, ми збагатили себе знаннями про звичаї та обряди нашого народу.

Зібраний матеріал може бути використаний на уроках літератури, народознавства та в позакласній роботі для розширення й поглиблення знань учнів про історію і культуру нашого народу.