Розвиток соціального страхування від нещасних випадків на виробництві в Україні

Як казав відомий вчений «Рівень цивілізованості суспільства визначається його ставленням до інвалідів». І я цілком згодна з цим твердженням, адже інваліди — це саме ті люди, які дійсно потребують допомоги в моральній, фізичній і соціальній реабілітації, а також нашої уваги, чуйності і доброго слова.

Я вирішила дослідиш, яким чином вирішуються проблеми соціального захисту людей з особливими потребами, тобто інвалідів, які втратили працездатність внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, в Україні та конкретно в місті Ізюмі. Розвинені країни приділяють багато уваги цьому виду соціального страхування і всіляко прагнуть його вдосконалення.

Я зверталась до найрізноманітніших збірників правових документів нормативно-правових актів України з цієї теми, а саме — Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів» від 5 липня 2001 року, Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.1999р. також до постанов Кабінету Міністрів (від 13 вересня 2000р.. від 19 липня 2006 р та ін.) Ще я ознайомилась зі збірниками спеціалістів та іншими додатковими матеріалами таких авторів, як Заруба О. Д .Скрипник О.П., Мельников Ю.Є. та інші Я зверталась також до архівів та документації Ізюмського відділення виконавчої дирекції ФСНВУ.

Завдяки цьому я отримала уявлення про роботу ФСНВУ в Україні та в моєму рідному місті Ізюм.

Моя робота складається з п’яти основних розділів. В першому розділі висвітлюються завдання та основні принципи діяльності страхування, процедура страхування, вказуються суб’єкти га об’єкти нього виду страхування,а також зазначаються певні страхові випадки що зафіксовані в нашому місті.

Другий розділ розкриває питання управління страхуванням від нещасного випадку (робочі органи, виконавча дирекція, правління). В третьому розділі чітко визначені обов’язки ФСИВУ, а в четвертому та п’ятому розділах висвітлені такі питання, як порядок розгляду справ (документи, строки), а також відшкодування шкоди, заподіяно» застрахованому ушкодженням його здоров’я.

Мою увагу особливо привернув новий вид соціального страхування, що з’явився тільки в 2001 році, але набув вже такого поширення: соціальне страхування людей, що втратили працездатність внаслідок нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, а також розвиток цього виду страхування в нашому місті, бо вважаю, що коли ми знатимемо про цю проблему більше , ми зможемо зрозуміти цих людей-інвалідів і зможемо допомогти їм конкретними справами.

Моя робота також містить додатки: динаміка страхових виплат Фонду протягом перших місяців роботи, емблема ФСНВУ, а також довідка-аналіз Ізюмського відділення ВД ФСНВУ га схема організації структури відділення ФСНВУ Цю інформацію я знайшла саме за допомогою вивчення документації архівів та поточної документації Ізюмського відділення ФСНВУ.