Рекреаційний комплекс і перспективи туризму Чорногори та Рахівського масиву (Карпати)

Туризм — одна з сучасних прибуткових галузей господарства держави. Знайомить з історією, розвитком національної культури, віковими здобутками українського народу, особливостями природи країни.

Україна одна з держав Європи, яка має в достатній кількості рекреаційних ресурсів які сприяють розвитку туризму і оздоровчому комплексу. Для того, щоб туризм був привабливим, не тільки для українського народу, але й для іноземців, треба приваблювати, рекламувати і досліджувати нові і традиційні туринські об’єкти, та використовувати природні багатства екологічно чистих регіонів України для розвитку курортного комплексу і відпочинку людей.

В роботі зроблена спроба дослідити декілька туристичних маршрутів Українських Карпат, а особливо Чорногори та Рахівського масиву, зібрати краєзнавчий матеріал, описати природні пам’ятки у ході маршрутів. Особлива увага приділяється особливостям природніх ландшафтів Карпат, акцентується увага дослідженню змін поясів висотної поясності. Разом з цим приводяться досліджені проблеми швидкого розвитку туризму в Карпатському регіоні і перспективи його подальшого розвитку.

З усіх регіонів Карпат Чорногора і Рахівський масив може приваблювати туристів та відпочиваючих своїми природніми особливостями. Чорногора один з найвищих районів Карпат, там де височать окремі гори — пам’ятки природи: Говерла, Петрос, Пожежевська, Туркул, Шпиці, Ребра, Бребенескул, Дземброня, Чорна гора, та інші. Також у цьому районі знаходиться одне з високих озер — оз. Несамовите.

А Рахівський масив — один з геологічних пам’яток природи. Це ландшафт створений виверженими вулканічними породами. Тут можна знайти не тільки кристалічні породи, але й рудні корисні копалини. Його природа приваблює вузьким ущелинами та крутими скальними схилами. Також можна спостерігати зсуви земної кори у долині річки Тщи.

Людей сходу України і Західної Європи приваблює архітектурні пам’ятки та вироби народної творчості, які зосереджені в таких містах як Чернівці, Івано-Франківськ, Львів та інші.

Як і інші рекреаційні зони України, цей регіон має свої проблеми: нестабільність Аполітичної ситуації, яка впливає на розвиток цього комплексу; непрогнозована господарська діяльність населення; недостатня кількість готелів та турбаз, які б могли прийняти більшу кількість туристів; незадовільний стан транспортних шляхів.

Щоб вирішити ці проблеми необхідно : залучити місцеве населення до розвитку малих форм туристичного бізнесу ( малі готельні комплекси на різних етапах маршрутів, дрокатні пункти спорядження, обладнані туристичні стоянки та інші.); покращити стан транспортних шляхів, звернути увагу на екологічні проблеми, залучити інвесторів і державі контролювати виконання заходів Указу Президента України « Про розвиток туризу» (2003).