Передумови, перспективи та проблеми розвитку туризму на Керченському півострові

Згідно з указом президента України В.Ющенка туризм поступово стає однією з пріоритетних галузей економіки України.

Місто Керч та однойменний півострів мають гарні природні умови для розвитку галузі, на території є безліч природних, історичних та культурних пам’яток. Територія придатна для розвитку майже усіх видів туризму.

Населення півострову підгримує прагнення влади щодо реалізації проекту перетворення Керчі та півострову на один з туристичних регіонів країни. Згідно соціологічного опитування 78 % опитуваних погодились з необхідністю перетворення Керченського півострову на рекреаційну зону України.

Природна стихія, шторм, який розігрався в Керченській протоці 11 листопада 2007 року, можливо загальмує розвиток туризму на півострові, але влада півострова намагається знівелювати наслідки катастрофи.

Розвиток туризму потребує не тільки наявності туристичних об’єктів, а й певної соціально-економічної діяльності, направленої на заохочення туристів до відвідування даної території. Так, для розвитку туристичної галузі на будь-якій території необхідно : наявність та доступність факторів виробництва та попиту.

Соціально-економічні проблеми, такі як, недостатня розвинутість шляхів сполучення, низький рівень сервісу та низький рівень фінансування інвестицій в галузь гальмує розвиток регіону як рекреаційного. При грамотних діях влади, цей регіон України зможе стати популярним серед українських та іноземних туристів.