Основні напрямки формування правової держави в Україні

Серед сучасних політичних і юридичних ідей однією з найпопулярніших є ідея розбудови України як правової держави. Вона дістала офіційне закріплення у ст.1 Конституції України, і юридична теорія вважає правову державу своєрідним ідеалом, найкращого формою державного життя майбутнього.

Мета цього дослідження — визначити основні напрямки формування правової Держави в Україні, враховуючи сучасні реалії та економічний і політичний досвід минулого на основі громадської думки мешканців м. Куп’янська га матеріалів ЗМІ.

Дану проблему не можна назвати малодослідженою. Над нею працювали науковці різних епох. Але кожний крок людства на шляху прогресу відзначається новими віяннями в політиці і економіці, а, значить, і новими ідеями розбудови правової держави. Тому мені стало цікаво, чи змінились погляди на це питання сьогодні і, що думають з цього Приводу мої земляки.

У своєму дослідження я дійшов висновку, що майже 100% опитуваних погоджуються, що правова держава має саме такі ознаки.. Сьогодні мешканці мого міста визначають два пріоритетних напрямки у формуванні правової держави: дотриманню прав і свобод населення і створення Реактивної моделі влади. Нажаль, 5% описуваних продемонстрували байдужість до правотворчих процесів. Слід зазначити, що серед опитуваних виділилося дві вікові категорії: до 35 років і від 35 років. Молодь проявила більшу активність і зацікавленість остаточним питанням під час проведення мого дослідження, ніж люди старшого віку.

Але молодь порадувала своїм бажанням вчитися і працювати на користь рідної держави. В цілому, я зробив висновок, що мешканці мого міста хоч і мають необхідність, і навіть основні напрямки формування правової держави в Україні, але ще не готові до реальних дій в наслідок низького рівня своєї правової культури.

На думку приходить цитата з виступу Президента України В.А.Ющенка: «Неправова Україна — це питання не тільки національної, а й світової безпеки».