Обряди весілля в Україні

Весілля — стародавній обряд, який сягає своєю історією у далеке минуле і являє собою чаруюче театральне дійство. Обряд відбиває у собі менталітет га звичаї народу. На нашій землі весілля вже існує не одне століття і зараз анітрохи не втрачає своєї актуальності. Але, на жаль, нині весілля вже не несе того змісту, як за часів наших пращурів. Мабуть, весілля друга за важливістю подія у житті після народження. І відсвяткувати його потрібно як найкраще. Навіть у саму назву весільного обряду вкладається торжество, радість, веселість.

Ритуал весілля поєднував у собі безліч різноманітній елементів та обрядів Умовно його можна поділити на три основні частини:

  • перед весільний період (сватання, оглядини, заручини, запросини, дівич-вечір вінчання);
  • власне саме весілля;
  • після весільний період (пропій, «биття каші», міни, калачини);

Весілля, зазвичай, грали восени з Покрови (1 жовтня) до Пилипівського посту (Ц листопада) або взимку з Хрещення (19 січня) до Масляної.

Обряд весілля ще добре зберігся у пам’яті наших прабабусь, але молоде покоління не наслідує істинних тонкощів проведення ритуалу. Усе менше на весіллі чути традиційних пісень, святом керує не старший боярин, а найманий за гроші. Нареченим не хочеться вдягати традиційні костюми. Може причинами цього с застереження того, що їх Не зрозуміють оточуючі або сучасна мода. Скільки романтики, краси, таємничості втратила сучасна молодь!

Саме обряд весілля вчив чоловіка і жінку відповідальності за свою щойно створену сім’ю. Робився наголос на повазі до батьків, до традицій народу, до побуту, до природи. Весілля було не тільки святом, а й своєрідним уроком мудрості, людяності, поваги до оточуючих та витриманості.

Метою і завданням роботи є характеристика традиційної весільної обрядовості, визначення регіональних відмінностей проведення обряду, відтворення комплексу весільних традицій, ознайомлення людей з традиціями і звичаями українського весілля, повернення у сучасне весілля забутих ритуалів.