Обряди стародавніх слов’ян-язичників

Язичництво — це великий комплекс первісних вірувань, поглядів і обрядів, витворених протягом багатьох століть Світогляд язичників основувався на єднанні трьох стихій – Людини, природи і богів.

Моєю метою було дослідження і вивчення обрядового життя язичників на території слов’янських поселень В часовий період від їх виникнення і до хрещення Київської Русі Володимиром Великим.

Перший розділ присвячений обрядам, що супроводжували людину з самого д народження і до смерті. В другому розділі описуються циклічні, магічні обряди та ворожіння. Найцікавішим з розглянутих обрядів с свято Купала, яке пройшло крізь століття і святкується по теперішній час.

Люди завжди турбуються про свою долю, успіх справ, здоров’я, любов, заглянути в майбутні, тому прибігають до ворожіння га магії. Саме на Купала, як вірили наші пращури, відмикалась брама між нашим та потойбічним світом. Люди намагались загляну пі в майбутнє з допомогою магії. В цю ніч дівчата ворожили на кохання, молоді пари стрибали через вогнище, як символ вірності своєму коханню.

Про слов’янське язичництво написано багато книг археологами, етнографами, істориками релігій Там, у цьому загадковому й незвичайно цікавому світі, корениться наш світогляд. Однак, через відсутність джерел інформації у гой часовий період, між вченими виникають дискусії, щодо трактування і, навіть існування, тих чи інших обрядів та святі. Тому до питання з вибору літератури я підійшла дуже вимогливо.

Роблячи в кінці висновки, я можу сказати, що на теперішній час в наше життя повертається культура язичництва і первісні вірування в сили природи Як доведення цьому факту я хочу показти вам відео, що знімали в Росії учасники «Содружества славянского общества».

Онуки Роду й Сварога, нащадки Велеса і Ярили! Ідучи вперед, не соромтеся оглядатися в минуле, тому що минуле суть рідний берег, від якого відплив корабель наш І це наш будинок і рідні, і пращури наші Ми відійшли від берега й пустилися в плавання по морю житейському, але ми повернемося назад, німу що минуле — це також майбутнє наше.