Населення, трудові ресурси, сфера послуг населених пунктів в селі

Археологи, обстеживши територію Іванівської сільської ради, встановили розташування на ній 15 прадавніх могил — свідків сивої давнини нашого краю. Літературні джерела архівні документи, знахідки на місці розораних курганів, підтверджують проживання племен різних культур: ямкова — гребінцевої, середньостогівської, ямної, катакомбної., зрубної, бондархівської, які існували ще до нашої ери.

На межі розораних курганів ,недалеко від села Іванівка,. на полі ,були знайдені кам’яні от ще н и із кремню для наконечників стріл, а також черепки кераміки . Археологи припускають, що ці знахідки відносяться до зрубної або катакомбної культур, які існували у X-ХШ столітті до нашої ери. Територія Харківщини ,як свідчать літературні джерела.

На землях Слобожанщини проживали скіфи, які пізніше були витіснені сарматськими племенами, серед них найбільш відомі алани. У ІУ столітті нашої ери прийшли авари або, як їх називають, обри. Був утворений Аварський каганат, який пізніше, перейшов до складу Хазарського каганату до якого входило багато племен, серед них печеніги, які залишили на наших землях свої візитні картки ( населений пункт Печеніги, Кочеток ). Гуляли на наших рівнинних землях половецькі, монголо татарські орди і залишалося після них Дике Поле. Про нього літописець писав : „ .. тут не чути голосу людського, лише ґелґіт вороння ». В другій половині ХУ століття почалося масове заселення Дикого Поля і з тих далеких часів прийшла до нас назва — Слобожанщина. Люди поселялися біля річок та залісених місцевостей з ділянками придатними для землеробства.

В Архіві Харківської області знаходиться карта «Трьохверстовка Шуберта»1863 року випуску. При її вивченні, вдалося встановити, що через територію Іванівської сільської ради, в ті часи, проходив гак званий Ізюмський тракт, або як його називали Ізюмська сакма. На полі , недалеко від села Петровське, наш односелець Коровкін Анатолій знайшов монету 1734 року, яка знаходиться в шкільному музеї. Подетальне вивчення викопіровки карти 1863 року , свідчить про те, що до нашого часу збереглася могила , позначена на карті Піраміда Богодарська, майже поруч знаходиться могила Два Брати Там, де позначена могила Станічная, виник у 30 — х роках хутір Дудніка. Але лише на початку XX століття почалося масове заселення сучасної території Іванівської сільської ради. Старожили розповідали, що раніше ці землі належати царській казні і роздавалися служилим людям, які вийшли у відставку і проживати в селі Велика Бабка 3 1924 року переселенці з Великої Бабки заснували тут хутори 3 другого випуску Архівного відділу Чугуївської державної адміністрації «Залюднені пункти Харківської округи», взяті дані свідчать , що на наших землях було створено 9 хуторських поселень — це 162 двори з кількістю населення 764 поселенці, з яких 400 чоловічої і 364 жіночої статі ( за даними перепису населення 1926 року).

Більшість назв хуторів походить від перших засновників хутора Аргунов — Аргуновка Дуднік — хутір Дудніка, Михайло – Михайлівка. Історію назви села Іванівка пов’язують з головою сільської ради Івановим, інші — з релігійним святом Іоана Хрестителя. Цікаве походження назви хутора Тигри. У 30-х роках там були побудовані бараки для в’язнів, які носили смугастий одяг, як шкура тигра. Назва Студенок пішла від джерельця з холодною водою, яке протікало на дні ярка ( на російській мові „ холодною» – «студенною»). Російське походження мають назви хуторів Строгий, Привольє, Ново — Каменка ( поселенці . з Кам’яної Яруги) Назва поселення Петровське — перші поселенці брати Петровські, які приїхати з Сибіру.

Селяни обробляли свої наділи дерев’яними сохами, багатші — плугами, використовуючи тяглову силу волів, коней. Як і багато років тому, вирощували зернові культури такі як пшеницю, ячмінь, овес, просо, горох, чечевицю. Почати розводити малу та велику рогату худобу.

Багато земель пустувало. У 1929 ропі незаймані землі були передані до Укрсахсвеклотресту який почав організовувати радгоспи. Спочатку був створений радгосп «Індустріальний», а в 1934 році на його території було утворено два радгоспи № 5 та № 7.Після їх організації вони були передані до системи трудових колоній ГПУ, де відбувати міру покарання державні злочинці В цій системі радгоспи проіснувати до 1939 року Постановою Верховної ради України від 1.3 грудня 1972 року радгосп № 7 був перейменований в радгосп імені 50 — річчя СРСР , в 1999 році — в радгосп «Іванівський». З грудня Президент України видав Указ «Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки». На базі радгоспу «Іванівський» спочатку було створено колективне сільськогосподарське підприємство «Іванівський», а 14 квітня 2001 року 7 засновників організувати Товариство обмеженої відповідальності — Агрофірму Іванівський лан», яка взяла в оренду пайові наділи жителів Іванівської сільської ради. Крім ТОВ АФ ., Іванівський лан» на території Іванівської сільської ради знаходяться близько 200 одноосібних господарств. 8 фермерських. 1,5 тис. га землі — в обробітку ТОВ АС „ ЛТД» , на 20 га знаходиться свинокомплекс ВСАТ «Слобожанський». Всі ці господарства визначали зайнятість населення

Аналіз статистичних даних красномовно підтверджує взаємозв’язок економічного розвитку господарств і кількісного складу населення, що показано в таблицях і діаграмах в 1926 році, згідно перепису населення , проживало 764 чоловіки; в 1947 — 880 1996. У 2007 — 1266 чоловік Найвищий економічний розвиток радгоспу імені 50 — річчя СРСР припадає на період 1976 -1996 роки На цей же період і найбільша кількість народжених дітей, найменша смертність. Природний приріст додатній 3 1970 року 5 по 2007 р!к відбувається зменшення населення всього на декілька десятків. Стабільність зберігається не за рахунок природного приросту, а за рахунок механічною приросту — переїзд людей із Західної України, Донбасу і особливо, з Харкова. З 1989 року по 2009 рік народилося 263 дітей, а померло 287 чоловік. У віковій структурі йде тенденція до збільшення населення похилого віку — 453 пенсіонери з загальної кількості 1266 чоловік у 2007 році. В статевій — переважають дівчатка За 20 років з 1989 по 2007 народилося 106 хлопчиків і 114 дівчат. Змінюється і національний склад населення У 1946 році на території Іванівської сільської ради проживало 655 українців. 124 росіянина 1 карел і 29 німців, то на даний час  нас с азербайджанці, гагаузи, білоруси, литовці.

Економічно активного населення на території Іванівської сільської ради достатньо, але трудові ресурси використовуються на 60 %. Соціальна сфера обслуговування представлена Загальноосвітньою школою І—XXІ ступенів, медичне обслуговування населення здійснює Іванівська амбулаторія загальної практики сімейної медицини, є Будинок культури, який не функціонує, сільська бібліотека. Обслуговує населення майстерня по ремонту взуття, пошиву одягу та гри продовольчі магазини Село живе і люди вірять у його краще майбутнє.