Народний весільний обряд

Створення нової сім’ї було з дуже важливою подією в народній свідомості. Саме тому формування весільних обрядів, підготовка до свята була надзвичайно ретельною . Вона берегла етнічні норми, народну мораль.

Моя робота по дослідженню народного весільного обряді Золочівщинн середини — кінця XX століття виконана за допомогою літературних, фольклорних джерел періодичних видань та на основі матеріалу, зібраного мною під час літніх та осінніх етнографічних розвідок по селах Золочівського району.

Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновку, додатків та списку використаної літератури.

Мета даної роботи полягає у дослідженні весільних обрядів, що збереглися у Золочівському районі.

Сьогодні в селах Золочівського району і в самому Золочеві відбувається повернення та зацікавленість молоді до традиційного весільного обряду та його окремих частин.

На основі опитування жителів Золочівського району та й самих золочівців я зробила такий висновок сучасний весільний обряд вдало поєднав у собі традиційні обряди та набутки сучасності Наприклад, і зараз нерідко проходять заручини , перев’язують сватів тканиною, обсипають молодих , а інколи навіть свекруха пов’язує голову молодої хусткою. Особливе місце і зараз у весільній обрядовості займає хліб. Ним освячують всі весільні дії з ним запрошують до весілля , зустрічають і проводжають наречених до шлюбу , обдаровують гостей.

Своїм завданням в подальшому дослідженні даної теми вважаю:

  • пошук нового матеріалу та його збереження,
  • докладний офіс сучасного весілля Золочівшини та його порівняння і традиційним,
  • використання на уроках історії і а українознавства,
  • якомога ширша популяризація