Минуле і сьогодення Люботинського Свято-Вознесенського храму

Мстою даного дослідження є узагальнення відомих і відкриття невідомих сторінок історії Свято-Вознесенського храму, показати його значення для мешканців Люботина, встановити зв’язок із історією заснування слободи, будівництвом церковнопарафіяльної школи.

Мною було узагальнено історичні дані про Люботинський Свято-Вознесенський храм.

Історія православної церкви в Люботині бере свій початок з моменту заселення слободи близько 1650 року До сьогоднішнього дня в Старому Люботині зберігся перший кам’яний храм, будівництво якого було завершено у 1811 році. Цікавою подією в історії нашого міста га церкви першої половини XIX століття було відвідання його І серпня 1820 р російським царем Олександром І, який слухав літургію в храмі Святої Параскеви. Революційні події 1917 р. корінним чином змінили становище релігії га церкви в державі. З 1936 року храм було перетворено на клуб Кардинальні зміни в нашому суспільстві, що відбулися в останнє десятиріччя, корінним чином виправили становище релігії та церкви. 1995 р. — на свято Вознесіння у Свято-Вознесенському храмі було проведене перше після багаторічної перебудови богослужіння.

Я зібрав спогади мешканців Старого Люботина при храм.

Спогади Каракаптан Раїси Михайлівни, онуки останнього паламаря Капустянського Дмитра Андрійовича, та спогади інших мешканців Карчан Свдокії Климентіївни, Гахової Марфи Павлівни.

Досліджуючи історію храму, я знайшов старовинні ікони, які знаходяться у мешканців Люботина.

Я отримав масу цікавої інформації про своє рідне місто, тому що будували і руйнували храм, служили в ньому і відвідувати його живі люди, нащадки яких і нині живуть в Старому Люботині. Майже кожна історія родини пов’язана з життям церкви Можна стверджувати. Що православний храм єднає людей міцніше, ніж програми багатьох партій