Медики Харківщині у Великій Вітчизняній війні 194-1945 років

Вивчення будь-якого аспекту Великої Вітчизняної війни є завжди актуальним, особливо нині, коли статистика Великої Вітчизняної війни досліджується заново. Вклад медичних робітників Харківщини у справу Великої Перемоги що, досліджується у роботі. Об’єкт дослідження — досвід медичного забезпечення бойових дій Червоної Армії і діяльність органів радянської охорони здоров’я, почалися ще під час Великої Вітчизняної війни.

Предмет дослідження — участь медиків Харківщини у Великій Вітчизняній війні.

Метою дослідження було вивчити документи і матеріали, що стосуються діяльності медичних працівників Харківщини у роки Великої Вітчизняної війни, а саме: їх участі у військових діях, роботи у фронтових і евакуаційних госпіталях, у боротьбі з епідеміями, організації медичної допомоги у галу; систематизувати і узагальнити ці матеріали.

Задача дослідження полягала в тому, щоби на конкретних прикладах простежити участь харківських медиків (харків’ян, випускників та викладачів харківських медичних навчальних закладів) як в організації медичного забезпечення на фронті та в тилу, так і безпосередньо у збройній боротьбі проти окупантів на фронті й партизанських загонах, організації руху опору на окупованих територіях, а також дослідити участь медичних працівників Харківщини у безпосередні боротьбі за спасіння життя радянських воїнів та повернення їх до лав діючої армії.

Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що у роботі були використані матеріали з фондів Харківського історичного музею, які ще не публікувалися, а саме: спогади про спасіння поранених радянських бійців під час окупації медичними працівниками 6-ї поліклініки, лікарем Богодухівської лікарні Козлової,ким М.О., патріотичну діяльність лікаря 11-ї поліклініки Макаренко О.К., а також вперше були узагальнені в одній роботі вже відомі та нові матеріали щодо діяльності медиків Харківщини на різних напрямках боротьби з ворогом під час Великої Вітчизняної війни.

Гіпотеза роботи полягала в тому, що Перемога у Великій Вітчизняній війні була досягнута ціною концентрації зусиль всього народу, — завдяки самопожертви всіх верств населення колишнього Радянського Союзу. Великий внесок в Перемогу був зроблений медичними працівниками, завданням яких було рятувати житія.

Робота складається з двох розділів і підрозділів. У першому розділі ми вивчали роботу харківських медиків у діючій армії. Другий розділ присвячено організації медичної на окупованій території. В третьому розділі ми прослідили, як медичні працівники шли боролися за Перемогу.