Маршрут вихідного дня. Харків — Чугуїв — Куп’янськ

Рідна земля — це невичерпне джерело, що все життя живить душу людини добром і світлом, куди б потім не завела її доля.

А чи знаєте ви історію нашої землі? Я маю на увазі Харків і Харківську область.

Сьогодні багато туристичних фірм пропонують тури в Єгипет, на Кіпр, в Італію, в Арабські Емірати, в Туреччину. Це прекрасно1 Але в нас, у Харківській області, є свої перлини, про які мало хто знає і мало хто бачив.

У Харківській області с два великих обласних центри: міста Чугуїв і Куп’янськ.

Що ви знаєте про Чугуїв?

Це одне із найдавніших міст на Україні Воно розташоване на берегах ріки Сіверський Донець. Офіційною датою її народження вважається 1638 рік.

Тут жив і працював наш відомий земляк — художник Ілля Юхимович Релін, музей якого відкрито, і будь який бажаючий може насолодитися картинами знаменитого художника. Дізнатися подробиці його життя.

Але я вас хочу запросити в село Малинівку. Щось рідне й знайоме пригадуємо, коли чуємо назву цього села. Чи не правда? Так дійсно у ньому селі знімали найулюбленіший фільм радянських глядачів.

Після фестивалю, коли ви вломилися віл шуму, пісень, танців, захочеться тиші, спокою, тому я запрошу відвідати вас музей води.

Якщо у вас ще вистачить сил,  то можна запропонували подивитися на одним найбільших у світі радіотелескопів УГР-2. Тут відомий учений астроном сконструював оптичний телескоп. Спостереження з цього телескопа дали можливість створити атлас оборотного боку Місяця.

А зараз я пропоную відвідати один з мальовничих районів Лівобережної України Куп’янський район.

Що може зацікавити нас тут?

Чи месіє можливість насолодитися посмішками, жартами української мови. Куди ж ми потрапили? На батьківщину чудового українського письменника-гумориста Остапа Вишні.

Куп’янськ — край, з яким пов’язані біографії маршалів Радянського Союзу Г.К,Жуком, видатного полководця генерала М.Ф Ватутіна, легендарного льотчика, тричі героя Радянського Союзу И.Н Кожедуба, космонавтів А.Леонова. А Филипченка. А зараз заглянемо в геоботанічний пам’ятник природи.

Нам осталось чекати зовсім недовго. А поки залишимо його відпочивали у своєму будиночку.

От і закінчилася наша подорож рідним краєм. Я сподіваюся, моя розповідь змусить по-іншому глянути на ті місця, то стати звичними, знайомими втратили краю.