Листи через Атлантичний океан

Моя робота «Листи через Атлантичний океан» присвячена видатному американському вченому-економісту з високими науковими званнями, професору фінансів, активному громадському діячеві доктору Зіновію Леву Мельнику, який живе і працює в СІІІА.

Зіновій Лев Мельник, уродженець Гуцульщини, українець за походженням, пройшов в США нелегкий шлях від звичайного робітника текстільної фабриці до професора фінансів, але завжди пам’ятав звідки він родом та зробив багато корисних справ не тільки для України в цілому, а насамперед для моєї рідної Харківщини.

Про Україну він написав десять наукових статей, п’ять разів приїжджав сюди у службові відрядження, читав наукові лекції слухачам-українцям у Києві, Харкові, Трускавці. Неодноразово брав участь у наукових конференціях. Сприяв стажуванню в університеті міста Цинцинаті українських студентів, серед яких були і харків’яни Підтримував харківського поета і письменника В.Бойко. Багато років працював головою «Проекту міст — побратимів Цинцинаті -Харків». З української сторони цей проект очолював завідуючий кафедрою англійського перекладу Харківського національного університету імені Каразіна (в той час імені Горького) професор Леонід Черноватий.

7 листопада 2008 року Зіновію Леву Мельнику виповнилося 80 років. У довіднику «Знатні американці двохсотлітньою доби» на сторінці 524 значиться: «Мельник Зіновій Лев. доктор, професор університету міста Цинцинаті, штат Огайо». Його ім’я вписане також и українські довідники «Хто є хто в Україні» (2001) та «Імена України» (2002), куди ввійшли видатні українці в Україні й діаспорі.

Ця людина завжди з великою гордістю інформує своє оточення про те, що він € сином українського народу і української землі.