Легіон українських січових стрільців в роки Першої світової війни

Я працював над роботою Українські Січові стрільці один рік. В наш час національно — визвольний рух кінця XIX століття викликає гострі дискусії і неоднозначну оцінку, що породжує протистояння в українському суспільстві. Я намагався дати неупереджену оцінку цім процесам, і можливо, це до деякої міри сприятиме консолідації нашого суспільства, тому я вважаю, що актуальність цієї теми — дуже велика.

Предметом дослідження стала історія і етапи розвитку українського війська.

Ціль роботи — дослідити причини і передумови створення Леї юну Українською Січового Стрілецтва, особливості формування організації га діяльність УСС

В ході дослідження були поставлені наступні задачі.

  • Простежити особливості організації УСС;
  • Розглянути, як відбувалася мобілізація Стрілецтва;
  • Дослідити організацію та атрибути УСС;
  • Проаналізувати бойовий шлях легіону;

Територія дослідження — Західна Україна (Галичина, частина Поділля га Волині, а також Буковина;, але на початку XX століття ці землі входили до складу Австро-Угорської імперії, тому можна сказати, що територією дослідження є землі минулої Австро-Угорської імперії.

Хронологічні межі дослідження — початок XX століття (з 1908-ою по 1918 роки), фактично від заснування товариств «Сокіл» і «Січ» до кінця Першої Світової війни.

І зараз я безпосередньо хочу перейти до змісту моєї роботи Моя робота складається з розділів, в яких я висвітлив історію формування легіону склад самої організації, головних діячів, а також участь «усусів» в Першій Світовій війні.

В першому розділі роботи, я розповів про початки Стрілецької організації, почавши створенням фізкультурно-спортивних організацій «Сокол» і «Січ» і, закінчивши відомим Стрілецьким Здвигом в червні 1914 року.

В наступному розділі, я розповів про її, які атрибути мало військо «усусів». З що мене найбільше вразило те, що навіть у своїх атрибутах вони намагалися об’єднати символи Наддніпрянщини та Галичини. наприклад на прапорові УСС. на якому па шиті Архангела Михаїла було зображення лева. Мені також було досить цікаво познайомитися з одностроями «усусівців».

В третьому підрозділі своєї роботи я розказав про саму організацію легіону, при цьому розказав про бойові, а також про допоміжні формації. В цьому розділі я також висвітив такі установи та складові УСС. як: вишкіл, боєві управа, пресова квартира

В четвертому розділі я розповів про загальну мобілізацію легіону з початком Першої Світової, про те. на як: перепони натрапило Стрілецтво Серел них мене вразило те, що австрійська військова влада наказала скоротити реєстр з 25 тисяч до 2.5 тисяч чоловік, мабуть, вона відчувала, що Стрілецтво — міцна організація, і якщо 2.5 тисячі на полі бою роблять чудеса, то що зробили б 25 тисяч.

В останніх двох розділах я розповів про участь «усусівців» в Перший Світовій війні Висвітлив головні битви, наприклад бої в обороні Бережан, Полуторах, Лисоні, бої при Семиківцях та над Стрипою. Бої за Маківку і так далі. В цих та й в інших битвах «усуси» показали себе, як справжнє боєздатне військо, проявивши свою завзятість, кмітливість. Навіть німецьке командування зазначало, що УСС, мабуть, най елітніший підрозділ в австрійській армії.

Більш докладно про ці та й інші події, битви, формування організації та її учасників Ви можете дізнатися з моєї роботи.