Кримінально-правові проблеми відповідальності за наркотики

Тема моєї роботи «Кримінально-правові проблеми відповідальності за наркотики». На мою думку це важлива і актуальна тема у сьогочасному суспільстві, де шкідливі звички посідають перше місце у житті кожної людини. Наприклад у 2006 році на обліку людей що вживають наркотичні засоби знаходилось близько 160 тисяч чоловік. Крім того наркоманія, як суспільна загроза тягне за собою і інші злочини адміністративного і кримінального характерів. Але не зважаючи на страшні статистичні данні по Україні в цілому і Харківській області зокрема, антинаркотичне законодавство нашої держави не жорсткішає, навпаки стає м’якішим, це можна побачити на прикладі статті 315 частині 1 Кримінально Кодексу України, по якій раніше передбачалося покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3-х до 5-ти років, то зараз обмеження волі.

Також окремо требо розглянути факт, що в законодавстві не має покарання за вживання наркотиків, що я вважаю не вірно, тому що відсутність покарання для багатьох людей є приводом для вживання цих речовин. Та все ж таки ми повинні розуміти, що наше життя не має чіткого розділення  «чорним» та «білим», так саме і з наркотичною залежністю.

Деякі так звані ,легкі» наркотики здатні допомогти при важких захворюваннях, таких як чи хвороба Альцгеймера, саме тому вони повинні бути легалізовані у медичній практиці. Чому я обрала саме цю тему? По-перше я вчуся у школі, а значить я і мої знання знаходяться у групі ризику, що до вживання наркотичних засобів. По-друге мені наскільки велика загроза розповсюдження цих засобів.

По-третє я знала багато міфів лікакарськіх властивостей наркотиків і мені хотілось знайти правду у надійних джерелах окрім того у майбутньому я хочу стати міліціонером і злочини пов’язані з психотропними речовинами, як виявилося, займаю далеко не останнє місце.

Думою, що потрібно відходити від стереотипів щодо вживання наркотичних засобів, прекурсорів та їх аналогів і розглядати питання стосовно антинаркотичного законодавства з незалежної і раціональної точки зору.