Історія створення і розвитку бібліотек Жовтневого району

Серед закладів культурно-просвітницького спрямування найдоступнішими та найбільш відвідуваними залишаються бібліотеки. Сьогодні і вони та їхні фондові зібрання — це не тільки гордість та багатство нашого народу, але й одна з найважливіших складових інформаційної політики держави, спрямована на задоволення духовних, культурних, освітніх потреб нації. Для незалежної України тема бібліотек є найбільш актуальною, ніж у будь-які часи. Бібліотека — один з найважливіших продуктів розвитку людської цивілізації. Діяльність бібліотек пов’язана із суспільством протягом усієї історії його існування.

Сьогодні і попи та їх фондові зібрання — це не тільки гордість та багатство нашого народу, але й одна з найважливіших складових інформаційної політики держави, спрямована на задоволення духовних, культурних, освітніх потреб нації.

В процесі виконання роботи по історії створення та розвитку бібліотек Жовтневого району було досліджено такі основні питати:

  • У Жовтневому районі функціонує 10 державних масових бібліотек, об’єднаних у централізовану бібліотечну систему.( ЦБС)
  • Жовтневий район — батьківщина масових бібліотеку м. Харкові. В 1891році на Москалівці була заснована перша народна читальня. Тепер це бібліотека — філіал № 1, яка знаходиться за адресою: вул. Володимирська, 35.
  • Важлива увага в районі приділялась організації бібліотечного обслуговування дітей та юнацтва. В районі працює 4 бібліотеки для дітей.
  • Центральна бібліотека ім. І.Франка — найбільша бібліотека району.
  • В районі працює б бібліотек для дорослих, універсального профілю.
  • Бібліотека-філіал №20 — осередок культури селища Лідне.
  • Протягом усіх років існування державні масові бібліотеки району сумлінно виконували покладені на них функції. І завжди їх діяльність була тісно пов’язана з суспільно-політичним розвитком району.

Головна мета бібліотек — донести кожну книгу до мешканців району, зробити її невідривною частиною життя.

Позитивний досвід роботи бібліотек Жовтневого району є свідченням продовження прекрасних традицій, які існують у нашому місті з давніх часів.