Історія села у роки Великої Вітчизняної війни

Розробляючи тему історії села Ржавчик мого рідного села, я не могла обійти яскраву сторінку життя села роки Великої Вітчизняної війни.

Це були страшні жахливі роки війни й одночасно час великого героїзму і відваги українського народу. Перемогу над гітлерівською Німеччиною українці наближали своєю працею, своїми бойовими ділами на фронтах. У складі Червоної армії за роки війни війшло 7 млн. жителів України, серед них 250 чоловік мешканців села Ржавчик, з них 153 загинули в боях.

Актуальність теми підказана життям. Щорічно ми згадуємо ветеранів війни, збираємо спогади їх про війну, вшановуємо їх подвиги. Але час поступово забирає від нас наших героїв. На сьогодні від майже 100 чоловік залишилось тільки п’ятеро. Тому я збирала матеріали та написала роботу, яку присвячую нашим рідним ветеранам Великої вітчизняної війни.

У написанні роботи мені допомагало вивчення різносторонньої літературі про війну. Про Велику Вітчизняну війну написано дуже багато книг: спогади, дослідження, наукові труди. Саме вони розкрили для мене війну як явище світового рівня та допомогли знайти місце нашого села у цій війні. Рядові війни на різних фронтах, вони відстояли гідність і незалежність Батьківщини Своїм життям підтвердив прислів’я «За рідну землю стій як скавла: трусу пуля, герою — хвата».

У першій частині роботи я розглянула початок війни, труднощі життя на окупованій території, а це майже два роки життя села, долю тих, кого було примусово вивезено до Німеччини.

У другий частині с спогади ветеранів, розповідь про нашого славетного земляка танкіста Героя Радянського Союзу Волковського В. П. та складена таблиця втрат радянських воїнів — мешканців села Ржавчик Первомайського району .

Я сподіваюсь, що матеріал теми зібраний мною, дасть змогу зберегти пам’ять про наших ветеранів І ми. їх нащадки, будемо пам’ятати завжди про подвиги наших дідів поки б’ються наші серця.