Історія села Ржавчик

Свою науково — дослідницьку роботу я присвятила історії рідного села Ржавчик. Я прагнула прослідкувати за історичним слідом маленького села, показати, як разом Україною, люди нашого села переживали зліти та падіння, радості та горе, які повною мірою історія відпустила Україні.

Актуальність теми дослідження пов’язана з відродженням села, із змінами життя мешканців Ржавчика. Вони мають право знати свою історію, не забувати імена тих людей, що жили та працювали у селі, захищали його у боях війни.

Ступень розробки проблеми. Краєзнавча робота полягала у зборі матеріалів про село у різних джерелах. Я використала різноманітну літературу, книги про війну, спогади ветеранів війни та жителів села, а також тих, хто пережив голодомор 30-х років, статті в газетах.

Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків.

В першому розділі роботи надасться легенда про назву нашої річки Орільки, розповідається про археологічні знахідки поселення первісних людей, згадки про нашу річку Оріль в Іпатіївському літопису.

Другий розділ присвячений історії села Ржавчик в період нової історії. Я переказую за розповідями наших старих мешканців легенду походження назви села, а також про скрутне житія селян у XIX столітті.

В третьому розділі розглянуто життя села в XX столітті, як неодноразово руйнувалося село і тяжкою працею моїх односельців вулиці села відбудовувалися знову і знову. Я приводжу в роботі імена людей, які сприяли культурному росту села. Розповідаю про створення колгоспів, приводжу імена перших трактористів села та одночасно зразки протесту проти страшної колективізації, у селі Ржавчик було репресовано 5 чоловік (дані неповні).

У роботі є свідчення про голодомор 1932 — 1933 років. Це спогади Чумака П. Д. Ясенко Н.Г., Безпалої М. В., Бакая Г. П., Симоненко Г. М., Метеліної Є. А..

Невдовзі на країну страшним лихом впала війна. На фронт пішло 250 чоловік, загинуло 115. Зараз вже залишилось 4 ветерана війни. В роботі є спогади ветеранів війни Село Ржавчик пишається своїм Героєм Радянського Союзу, танкістом Волковським Володимиром Пилиповичем., який у 23 вже командував ротою та заслужив це високе звання. 15 вересня 1943 року Ржавчик було визволено від фашистів, які спалили село майже вщент. Все треба було відбудовувати. І мої односельці змогли це зробити.

Село відродилось, колгосп імені Леніна (з 1950 р.), його люди працювали добре. Зараз же новий час… і я хочу, щоб історію мого села Ржавчик знали всі.