Історія освіти м. Куп’янська

Історія нашого міста яскрава, багатогранна, сповнена трагедіями та валетами, наповнена особливим подихом духовності, науковості, спрямуванням на подальший розвиток на хвилях життя.

Із зростанням у Куп’янську населення й економіко — технічним розвитком міста виникла потреба в розширенні освітніх закладів. Тож з початком XX століття спостерігається стрімкий ріст кількості учбових закладів. В цей час на освіту Куп’янська негативно впливають такі чинники: відсутність фінансування, нестача освітянських кадрів, класовий підхід до інтелектуальної сфери, постійні зміни влади. Ні школи, ні платні бібліотеки, ні кіно не були доступними більшості робітників, селян, які складали населення міста. У 1924 році у Куп’янському повіті нараховувалося 80000 неписьменних га 20000 малописьменних.

Головною метою діяльності освіта нашого міста протягом всього розвитку є прагнення до збільшення духовних та культурних надбань, покращення якості знань.

Освітяни Куп’ящини своєю наполегливою працею, компетентністю, своїми серцями та натхненням виховали не одне покоління свідомих і високоосвічених людей, зданих до активної діяльності у різних галузях громадського та державного життя, у галузі культури і науки.

Всі досягненім освітян були здобуті під керівництвом людей , для яких професія вчитель — еталон честі, порядності, професійності.

Вважаємо, що матеріал, досліджений під час наукової роботи , можна використати при оформленні експозицій музею освіти міста Куп’янська.