Харківська авіаційна школа в період формування і становлення 1909-1938 рр.

Актуальність дослідження: перейняття традицій у створенні літаків різними конструкторськими бюро Харківської авіаційної школи.

Мета роботи: розглянути етапи формування і становлення Харківської авіаційної школи в період 1909 — 1938 рр.

Розділ перший присвячений огляду літератури, друкованих і архівних матеріалів, зокрема фондів Харківського Технологічного інститутів (ХТІ) і Харківського авіаційної о інститутів(ХАІ).

Розділ другий розкриває досягнення наукової га освітньої діяльності Харківської авіаційної школи в 1909 — 1938 роках: створення аеродинамічної труби студентами ХТІ на чолі з Г.Ф. Проскурою, відкриття авіаційних спеціальностей в ХТІ, створення ХАІ в 1930 році.

Розділ третій розглядає основні розробки літальних апаратів вченими Харківського авіаційного заводу (ХАЗу) під керівництвом К. Калініна; дані про витиснення літаків іноземного виробництва з повітряних ліній країни; історію появи першого швидкісного пасажирського літака ХАІ-1.

На основі проведеного дослідження автор робить наступні висновки: ентузіасти повітроплавання С. Гризодубов, Л. Уточкіна та інші підготували основу для діяльності Г. Ф. Проскури, яка стає базою для створення ХАІ.

У Харкові розкрився талант конструкторів зі світовим ім’ям: К. Калініна, Й. Немана, П. Сухого.

В перші роки після створення ХАЗу випускаються масові пасажирські літаки ( К- 2, К-4, К-5).

Конструкторське бюро ХАІ створило перший у світі швидкісний пасажирський літак ХАІ-1.

Ю.Харківська авіаційна школа — це союз проектних ідей любителів авіації початку 20 ст., вчених — конструкторів ХТІ, ХАЗу та ХАІ.