Голодомор 1932-1933 років — величезна трагедія українського народу

Пам’ять — нескінченна книга, в якій записано життя людини, і життя країни. В історії України багато сторінок вписано кривавого й чорними кольорами.

Небагато знайдеться в історії світу країн, де б відбулися такі страшні трагедії як в Україні, в країні з найкращими чорноземами, працьовитими, терплячими і талановитими людьми.

Мова йде про нечуваний голодомор, про який і самі узнали тільки за шість десятків років по тому.

26 листопада 1998 року підписано Указ Президента України «Про встановлення пам’яті жертв голодомору». У 2000 році цей день отримав назву День пам’яті жертв дня політичних репресій і відзначається кожну четверту суботу листопада.

Із Харкова, тодішньої столиці Радянської України, італійський посол повідомляв вій >ряд про ситуацію. А сип мовчав, бо саме в 1933 році США офіційно визнали Радянський Союз.

Американський професор Роберт Конквест, який одним із перших звернувся до цієї страшної сторінки нашої історії, зібрав сотні документальних свідчень він писав: ,Холод спланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищували не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями».

французький дослідник трагедії С. Куртка зазначав: «Класовий геноцид» збігається з расовим геноцидом. Голодна смерть знищеної сталінським режимом дитини українського „куркуля» рівноцінна голодній смерті єврейської дитини, знищеної гітлерівським режимом у варшавському гетто».

23 жовтня 2007 року Президент України В. Ющенко, виступаючи на мітингу у селищі Покотилівці, визначив Голодомор як геноцид українського народу. Він відзначив: я впевнений, не треба витрачати багато часу, щоб переконувати ще когось, що була така трагедія. І якщо ми не хочемо, щоб у майбутньому це повторилося, повинні пам’ятати. Право кожної людини мати ту історію, ту біографію, яку він пережив. І не жити байками і легендами.»

Актуальне значення теми і її мета полягає в ознайомленні з новими документальними свідченнями про Голодомор, дати людям можливість сформувати власну думку про цю жахливу трагедію.