Голодомор 1932-1933 років: причини, масштаби, наслідки

Найактуальнішою темою в сьогоденні є гема голодомору 1932-1933 років. Вона вражає нас не жертвами, людоїдством, а причинами, тобто суцільною колективізацією, політикою державно-партійної верхівки: «Постанова про 5 колосків», діяльність комісії Молотова, «чорні дошки», вилучення продовольства.

Найпершими про голод в Україні дізнались англійці з газети «Манчестер гардіан». Згодом майже всі відомі періодичні видання висвітлювали це питання. Вони називали різні цифри загиблих від 2 до 6 млн. чоловік.

Жахливими були масштаби і наслідки. Наслідки не тільки демографічні а й економічні, політичні, морально-етичні, соціально-психологічні. Жертви 5 млн. чоловік Голодне лихоліття, що випало на долю українського народу, найболючіше вразило дітей Діти без нагляду вбивали і їли своїх сестер, братів. 50% до загальної кількості померлих

Багато скарг і листі приходило до райкому партії, на це ніхто не зважав. Голод був і у багато національних районах, багато греків, євреїв, росіян, німці, поляки. Найбільшого українській нації було завдано непоправного удару. З цієї точки зору голодомор 1932-193? років був геноцидом українського народу.