Голодомор 1932-1933 років на Харківщині

Минуло 75 років від найжахливішої та наймоторошнішої події нашої історії — голодомору 1932-1933 років Але надзвичайно мато маємо матеріалів та фактів про цю трагедію Не мас досить точної відповіді про кількість жертв голодомору Є села, які досліджені мато, або зовсім не досліджені: Катеринівка, Мар’ївка. А свідчення очевидців, які пережили голодомор не всі відомі та оприлюднені.

Тому метою даної роботи с збір, запис та аналіз свідчень очевидців Сахновшинського району, які перебували на його території під час голодомору 1932-1933 років Факти очевидців свідчать, що постраждали найбільше ті села, де добре вродили зернові культури, бо саме там була найбільша смертність 1932-1933 роках село Багата Чернешина (одне з найбільш постраждалих сіл) посіло перше місце в районі по заготівлі хліба!’ Виживати лише сім’ї «активістів» та тих, хто займав керівні посади.

Найбільше постраждали під час голодомору села: Багата Чернешина, Великі Бучки. Нова Чернешина. Костянтииівка (були загальні ями. куди звозили померлих), Максимівка. Дар-Надежда. Чорнолозка, Степанівка (надзвичайно сильний голод та випадки трупоїдства). А в Огіївці померло значно менше людей, бо із Костянтинівки ходили в Огіївку обмінювати речі «на стакан» зерна, проса, кукурудзи За свідченнями очевидців. Сипаю Василь Семенович — голова колгоспу — таємно організував колгоспну їдальню В Сахновщині смертність була меншою, але за свідченнями Білашснко Параски Архшпвни. Даниленко Олександра Марковича, траплялись випадки канібалізму.

Наукова цінність полягає в тому, що спогади, зібрані у роботі, раніше ніде не публікувались.