Голод 1932-1933. Погляд 70 років потому

Тема моєї робота називається «Голод 1932-1933. Погляд 70 років потому»- легко відповісти, чому я обрана саме цю тему по-перше, в наші часи вона г досить актуальною Але незважаючи на це залишається до сих пір нез’ясованою. По-друге, я навчаюсь в 10 класі і цей хронологічний період ми вивчаємо з історії України. По-третє, проблема голодомору болючим спогадом для нашого народу, але вона як історичний факт з кожним роком відходить від нас далі й далі і, згодом, як це завжди буває, будь які події перестають мати реальний вигляд, набуваючи незрозумілого характеру, перекручуються, оточуються легендами, зменшуються чи, навпаки перебільшуються. Так сталося із подією голоду 1932 року.

В наш час існує дві точки зору з приводу цієї жахливої події у історії нашого народу. Традиційно в Україні вважають голод страшним явищем — породженням свідомої політики центрального уряду СРСР, спрямованої на підкорення українського селянства шляхом тотального його знищення, називаючи подію «голодомором» та «геноцидом» Череді мною постало нелегке завдання розібратися у цій проблемі, подивитися на неї скрізь десятиліття, адже пройшло вже багато часу — 70 років Я знаю ту концепцію, яку викладають у нашій школі, але я не хочу просто повторювали рядки підручника, я хочу розібратися з фактами сама.

Тому в першій частині своєї роботи я розбираю причини голоду, а в другій приводжу факти подібних явищ голоду саме в цей час в інших країнах світу, причому обираю країни Європи та США. Отже, я заперечую факту існування голоду в цей час на Україні, але вважаю головною його причиною не спрямовану політику саме на геноцид українців як нації, а непоміркованістю й перебільшенням у проведенні політики колективізації на місцях, зіткнення двох логік, двох ідеологій — логіки дрібнобуржуазної, селянської, і логіки держави-переможця пролетаріату, намагання об’єднати комуністичні та ринкові механізми керування сільським господарством, несприятливі кліматичні умови, дезорганізація виробництва, а також відлунням світової кризи 1929 року. Головним винуватцем голоду 1932-1933 років я вважаю сталінський режим, а не Росію, як зараз стверджують Особливо зараз помітно різноманітні спекуляції навколо визначення числа жертв голодомору. На мою думку, їх кількість не перевищувала 3,5 млн. чоловік, у чому я спираюсь на міркування відомого історика Станіслава Кульчицького. Але спекуляції спостерігаються не тільки навколо цього питання моєї теми, а і взагалі голодомору. Хочу звернути найбільшу увагу на політизацію факту голоду, надання націоналістичного підтексту та антиросійського характер;- трагедії багаті,ох народів.

Отже, хочу сказати, що при розгляданні питання голоду 1932-1933 років відходити від створених штучно сучасною владою стереотипів, що нав’язують мені засоби масової інформації та інші джерела, вирішувати це питання загальними зусиллями і тільки тоді буде знайдена правда.