Глобальне потепління та наслідки цього процесу

З цілого шлейфу накопичених людством проблем з останні століття чи не найголовнішою г погіршення екологічної ситуації на Землі, яка може призвести до глобальної катастрофи.

Однією із ключових проблем є зміна клімату, зокрема — глобальне потепління на значній частині планети Основною причиною цього явища є парниковий ефект. При цьому змінюється температурний режим в місцях, переважає помірно континентальний клімат, де мешкає найбільша кількість людей, де найсприятливіші умови існування, де розташована й наша держава – Україна.

Навіть за житія сучасного одного покоління можна помітити, що зими стали м’якішими, а літо — жаркішим. Це пов’язано з підвищенням концентрації ультрафіолетового випромінювання. Клімат нашого краю також зазнав незначних змін, особливо за останні десятиріччя.

В результаті ознайомлення з роботами відомих вчених-кліматологів і аналізу багаторічних спостережень за погодою на Ізюмській метеостанції, я прийшла висновків.

  1. Головний компонент — температура повітря, як видно з таблиці №5 зазнала значних коливань.
  2. Невелике підвищення середньорічних температур спостерігаюсь на початку 70-х років, а сильніше — на початку XXI століття.
  3. Можуть значно змінитися умови життя на планеті (вчені прогнозують п’ять сценаріїв).
  4. Необхідно розробити заходи по попередженню цих загрозливих кліматичних явищ, чим і займаються відомі вчені.