Гідрографія Первомайщини та рівень її забрудненості

Актуальність теми: розкрити одну з глобальних проблем Первомайщини — екологічний стан річок.

Мета дослідження: аналіз за параметрами мінерального складу внутрішніх вод району, рівень їх забрудненості за індексом забрудненості вод.

Виконавши цю роботу я зробила висновок, що вода у нашому районі досить чиста, помірно забруднена лише в річках Оріль та Берека Берека — має високий показник вмісту заліза. Виражені слабо жовтий колір слабо болотний характер. А ось індекс забрудненості воли демонструє, що вода помірно забруднюється; у Оріль — має підвищений показник вмісту хлоридів та заліза. Вода помірно забруднена, мас третій клас якості. Характерний слабо болотний характер та жовта — зелений колір.

Водосховище Комправда перевищує рівень показника заліза. Вода мас другий клас якості, тому вода у водоймі чиста. Виражений слабий жовтий колір, і слабо болотний характер.

Як підсумок, я можу сказати, що всі вище названі водні басейни мають однаковий високий рівень вмісту заліза, жорсткості, і лужності не мають нафтопродуктів, фенолів та плаваючих домішок. Індекс забрудненості води дуже низький.

Мені прикро, що на власних дослідах, спостереженнях і підрахунках, я прийшла до висновку, що річки Первомайшини «вмирають».

Буду надіятися, що і моя робота стане скромним внеском у вирішенні такої важливої проблеми, як збереження чистоти водного басейну Первомайщини, оживлення  «вмираючих» річок. Я активна учасниця різних акцій нашої школи. Наприклад, «Збережи краплину», «Чисті пруди» тощо.

Разом з керівником екологічного гуртка, членом якого я с вже два роки, ми постійно досліджуємо річки Оріль, Берека. водосховище Комправда і контролюємо їхній стан, працюючи разом і природоохоронною службою району. А також я разом з дідусем, намагаюсь допомагати природі, а саме — постійно розчищаю джерела в дачному поселені Гарївка. в лісі м. Первомайський та р Бабиному Яру. Але на цьому я не зупинюсь і буду продовжувати цю добру і потрібну справу.

Робота призначена для заохочення жителів Первомайщини до охорони чистоти водного басейну району, виховання екологічної культури людини, що є запорукою збереження