Геральдика Слобожанщини

Історії рідного краю завжди викликає зацікавлення і ніколи не втрачає своєї актуальності, а проблема дослідження геральдики і поготів. Герб — це емблема, що складається із зображення різних фігур, предметів, розташованих у певній послідовності і з дотриманням відповідних вимог і має форму шита; символічний знак держави, міста, роду, окремої особи, зображений на прапорах монетах, печатках документах. Вивченням гербів займається наука геральдика, яка вивчає історію їх виникнення та розвитку, закони складання та вживання.

Перший герб Харкова символізував велич козаків. їх мужність, головним обов’язком яких було берегти спокій рідного краю. Зі зміною статусу міста (Харків — центр Слобідська — Української губернії, потім головне місто намісництва) змінюється і символіка Катерина II Дарує герб місту в 1781-82 рр.. Головними атрибутами якого стали Ріг достатку бога Меркурія. Затверджено також і герби повітових міст. На гербах міст Богодухова, Золочева. Валок — у верхній частині зображувався герб Харкова, що показувало підвладність світів центру, а у нижній — тернове дерево, груші, сливи, що свідчило про багатство краю Окрему групу становлять герби Ізюма. Охтирки. Чугуєва Особливість їх в тому, що вони були створені раніше і не мали у верхній частині щита герба м. Харкова.

Посилення залежності Харкова від Російської імперії була помітна в символіці. ‘ «Вився новий елемент — корона імперії, а повністю його змінив Указ Олександра II. що ‘»Кликало невдоволення населення. Герб 1887 р. складався із «катерининського герба» з «Правками, повинно бути обрамлення імператорська корона і дубовий лист, скріплений  стрічкою Герби Слобожанщини змінювалися згідно волі імператорів імперії Проте головним атрибутом символу Харківщини був Ріг достатку.

В середині XX ст. Харків розбудовується, стає великим промисловим та науковим центром, що призводить до зміни символи 14 вересня 1995 р. на сесії Харківської міськраді, народні депутати, втрете за останні два століття, затвердили герб із зображенням Рогу достатку.

Богодухів був заснований в 1662 р. але ще з кінця XVI ст., він відомий як Дяків острог. В середині XVII а. сотенне містечко, яке вже мало свій прапор і печатку Найдавніший герб Богодухова з’явився в 1780 р., але з затвердженням гербів повітових місті, зазнав змін. На гербі Богодухова було зображено: уверху на зеленому тлі кадуцей та Рік достатку , внизу — тернове дерево зі стиглими плодами.

В 1996 р. прийнято рішення виконкому Богодухівської міськради, де затверджено герб міста Богодухова. На ньому зображено в срібному полі на зеленій основі зелене тернове дерево з лазурними плодами. Щит обрамлений декоративним картушем і увінчаний срібною міською короною з трьома вежами. За основу взятий герб 1781 р.

Районна рада в фавні 2006 р. затвердите символіку Богодухівського району за проектом Ємельяненко М.Й та Ємельяненко В.М. Вона відображає місцевий колорит і щедроти краю.

Неможливо не згадати і родовий герб В Н.Каразіна.