Г.С. Маяк — митець паркового мистецтва

Проблема, розкрита в роботі, це ознайомлення всіх, хто цікавиться природним світом історією а архітектурою нашого краю, з творчістю відомого ландшафтного архітектора, члена спілки архітекторів України, члена містобудівельної ради Харкова доцента Харківського інституту інженерів міського господарства Маяк Ганни Степанівни (10.02 .915 — 07.06.1993) — автора «Дзеркального струменя», каскаду-фонтану, багатьох парків : скверів міс а Харкова та упорядника по озелененню територій Дніпродзержинської Київського Канівської ГЕС, меморіального парку на Тарасовій горі в Каневі та дослідження і1 творчого шляху.

Мета — висвітлити видатні досягнення дендролога та ландшафтного архітектор Г. С.Маяк; описати найбільш відомі архітектурні споруди і парки, створені нею в м. Харкові та в Україні: показати можливості літнього відпочинку та оздоровлення туристів і любителів природи.

На заняттях історико-краєзнавчого гуртка Огульцівської школи було визначено «великих українців-огульчан» та зроблено висновок, шо зараз доречно привернути увагу громадськості до митців, а саме до Г.С.Маяк, яка своєю щоденною відданою працею творила красу у зеленій зоні міста

Робота запрошує вирушити в подорож по життєвому та творчому шляху великого архітектора Харківщини, України Ганни Степанівни Маяк, популяризує її діяльність як митця, який зробив значний внесок у розвиток садово-паркової культури, закликає, щоб на кожній архітектурній пам’ятці було вказано прізвище автора.

Г.С.Маяк закінчила у Харкові технікум зеленого будівництва (1933 р.), інститут інженерів комунального господарства, факультет паркового будівництва (1941р.), працювала техніком, потім старшим техніком-проектувальником, пізніше — архітектором-дендрологом. технічним керівником будівельної контори а тресті зеленого будівництва Харкова, «Промбудпроекті», доцентом кафедри містобудівництва ХІІМГу, де почалася її плідна педагогічна діяльність. Була чудовим знавцем дендрології. Зібрала великий гербарій рослин Харківщини Залишила по собі цікавий архів.

Досліджуючи життєвий та творчий шлях фундатора ландшафтної архітектури Ганни Степанівни Маяк, встановлено, що вона є автором одною із символів м. Харкова — «Дзеркального струменя».

В роботі описані екскурсії з відвідуванням привабливих туристських об’єктів, пов’язаних з діяльністю Г.С.Маяк: по Харкову «Краса, якій віддане життя» . Сквер біля Історичного музею з фонтаном по східцях на Клочківську, «Дзеркальний струмінь», сквер Перемоги, сад ім. Шевченка і в ньому каскад-фонтан, 200-літні дуби, Журавлівський гідропарк); автобусна екскурсія «Дніпровський каскад» (Харків — Дніпродзержинськ — Канів — Київ — Харків) з відвідуванням Тарасової Гори в Каневі. парків біля ГР.С Дніпровського каскаду.

Члени історико-краєзнавчого гуртка Огульцівської школи звернулися із закликом «Завтра починається сьогодні» про збереження зеленої зони міста, яка є не тільки його легенями, а й естетичною насолодою красою, створеною природою та людським талантом.

Гуртківці запрошують вшанувати пам’ять землячки — ландшафтного архітектора, дендролога Маяк Г.С., її невмирущий талант та невтомну працю для народу, відвідавши місця відпочинку, створені нею.