Футбол — улюблена гра в моєму селі Шарівка

Актуальність моєї роботи полягає в тому, що Харків і область в фавні 2008 року відзначали 100-літній ювілей харківського футболу. В 2009 році виповнюється 40 років футбольній команді села Шарівка, Харків, в числі інших міст України бере участь в конкурсі за право проведення в місті фінальної частини Європейського футбольного чемпіонату — ЄВРО 2012.

Метою роботи с дослідження виникнення футболу взагалі, його батьківщини, причин популярності та відстеження вкладу моїх земляків у розвиток футболу в окремо взятому селі Шарівка. а також зібрання та узагальнення успіхів та досягнень футбольних команд «Нива» та «Магарач» і дослідження впливу футболу на суспільство. Об’єктом дослідження г гра футбол. Предметом дослідження с футбольні команда мого села «Нива» та «Магарач»

Методи роботи, що були використані в ході дослідження: статистичний, літературний, описовий, аналітичний, метод порівняння, узагальнення, метод інтерв’ю.

Новизна роботи: вперше на учнівському рівні буде систематизовано, узагальнено, відстежень історію розвитку футболу в невеликому селі на Харківщині за 40 років життя в кінці XX  початку XXI ст..

Біографія футболу досить складна і його «родовід» простежується з глибокої давнини. Багато дослідників історії розвитку спорту вважають батьківщиною футболу Анілію. Але це не зовсім так. Вивчивши історію ігор з м’ячем, я зробила і узагальнила відомості про ігри, елементи яких і покладено в основу англійського футболу. На основі цих досліджень мною складена карта-схема «Гра з м’ячем подорожує світом».

В Китаї грали в гру, яка була дуже схожа на футбол в ІУ-У1 ст. до н.с. Історія Ханської династії (період її царювання — з 206 р. до н.е. до 25 року н.е.) зберігає опис гри чжу- ке. «Чжу» означає бити ногою, а «ке» — шкіряний набивний м’яч.

Давні історичні японські рукописи і малюнки 2650 року до н. е. свідчать, що імператор Комарі дуже полюбляв гру з м’ячем і ворогами. Ця гра називалась комери.

Сімсот років тому футбол на Британських островах був улюбленою грою, в нього грали захоплено й повсюдно, але вже на початку XIV століття на футбол в Англії звалилися перші жорстокі репресії й суворі заборони. Так. в 1314 році англійський монарх Едуард 11 в грізному вердикті суворо заборонив футбол в столиці Якраз у цьому вердикті Нуарда іі уперше в юридичному документі було вжито слово «футбол» як офіційну назву означеної гри.

В Росії футбол поширився в 70-х рр. XIX ст.

В Харкові футбол рахує свій вік з травня 1908 року.

Отже, перший розділ моєї дослідницької роботи доводить, що футбол — це плід багатовікових надбань різних народів світу з найдавніших часів, тому однозначно вважати Англію батьківщиною цієї гри було б не зовсім точно. А секрет популярності гри криється у тому, що гра з м’ячем за допомогою ніг захоплювала людство з глибокої давнини.

Продовжуючи дослідження вже на місцевому матеріалі, я систематизувала дані про офіційне становлення футболу в Шарівці Встановлено рік виникнення першої офіційної команди — 1969 рік. Назва команди «Старт» Знайдена фотографія команди, встановлені прізвища гравців, проведено інтерв’ю з першим тренером команди спорі інструктором колгоспу ім.. Комінтерну Погребняком В.Ю.

В ході пошукової роботи знайдені матеріали про спортивну роботу в селі в 80-90 рр минулого століття В тому числі унікальне фото шарівської футбольної команди «Нива» після товариських матчів з ветеранами збірної СРСР в 1990 році та харківською командою «Металіст» в 1993 році

Відстежимо народження в селі футбольних династій, складено родовідне дерево родини футбольних аматорів Войтенків

Систематизовано матеріал про становлення і роботу дитячого футбольного клубу «Магарач». Висвітлено основні здобутки цієї команди

Описано сьогодення шарівського футболу В роботі використано матеріали інтерв’ю з тренерами Войтенком В.І., Воі’пенком С.1 , вихованцями шарівського футболу, а нині гравцями харківського «Металіста» Іваном та Олександром Войтенками, гравцем ФК «Харків» Паламарчуком Владиславом, студентом інституту фізкультури Огігнком Олександром.

В ході дослідження мною розроблена анкета «Ваше ставлення до футболу» і проведено опитування 83 учнів 6-10 класів Шарівської ЗОНІ 1-Ю ступенів За результатами опитування, на запитання «Чи пов’язаний хтось з Вашої родини з футболом ствердну відповідь дали 74 чоловіки (89%) — це 96% хлопців і 93% дівчат. На питання «Чи хотіли б ви займатися футбольними вправами на уроці фізкультури?» ствердно відповіли учнів (69%) Також «гак» відповіли 49 учнів (59%) на питання «Чи хотіли б мати окремий урок футболу1»

Висновок. Отже, футбол у нашому селі с дійсно найулюбленішим видом спорту, тому що гартує людину фізично, духовно, виробляє витривалість, силу, вміння долати невдачі

Мої земляки, які займаються футболом, досягають успіхів завдяки цій грі, а болільники отримують задоволення не тільки від видовищної гри, а (і від майстерності гравців.

Своєю роботою я спростовую твердження про те, що лише діти з міста, де створені кращі умови для занять спортом, можуть досягати висот у спорті. Історія команди «Магарач» це доводить

Практична значимість роботи:

  • використання матеріалу при вивченні курсу «Історія України» (тема «Розвиток культури в 2 половині XX ст.»). на уроках «Харківіцинознавства» та виховних годинах, присвячених здоровому способу життя та пропаганді гри футбол;
  • доповнення зібраними мною матеріалами розділу «Валківшина спортивна» у Валківському краєзнавчому музеї;
  • використання цих матеріалів при написанні історико-краєзнавчого збірника «Шарівка». який створюється співробітником Валківського краєзнавчого музею Вільхівською Л.М .