Феномен Норфнрія Денисовича Мартиновича як митця та етнографа Краснорадщиии

В процесі опрацювання літературних джерел та архівних матеріалів Красноградського краєзнавчого музею, провівши дослідження життя і творчості земляка, видатного етнографа, художника Порфирія Денисовича Мартиновича зроблено такі висновки:

творчість П.Д. Мартиновича для мешканців міста мас велике пізнавальне значення, його художня спадщина налічує більше двохсот рисунків та акварелей, в його колекціях зберігався український старовинний одяг, описи обрядів і традицій нашого народу:

—           Н. Д.Мартинович с засновником Красноградського музею, який був розміщений у 1921 році у будинку Р.Ф Шиндлера за дозволом повітвиконкому Полтавської губернії;

—           Н. Д.Мартинович як етнограф зробив великий внесок в етнографічну скарбницю української культури;

ініціативною групою гуртка «Юні екологи» Красноградського районного Центру дитячої та юнацької творчості було виявлено, що пам’ятник, який був встановлений на честь 100 -річчя від дня народження видатного митця зруйновано, цей факт занепокоїв всіх небайдужих до творчості Г.Д.Маргиновича Вихованцями РЦДЮТ було складено листа до міської ради з проханням виділити кошти на реставрацію пам’ятника;

  • на сесії міської ради було схвалено рішення про виділення коштів на реалізацію проекту,

Мартинович — це людина з великої літери, яка робила все для того, щоб зберегти та відтворити ті історичні події, народну творчість для майбутніх поколінь. Він продовжував справу свого батька. Це людина, яка дбала не про себе, а повністю віддала себе безкорисливій справі — служити батьківщині, рідній землі, Україні!