Дослідження умов розвитку і структури санаторно-курортного комплексу Харківського регіону

Здоров’я — це найважливіша і найневідємніша складова у житті кожної людини.

Я поставила за мету надати детальний аналіз умов розвитку, структури і територіальної організації санаторна — курортного комплексу Харківського регіону.

Об’єкт дослідження — санаторно — курортний комплекс Харківського регіону.

Предмет — структура і територіальна організація санаторно — курортного комплексу Харківщини.

Актуальність обраної теми полягає у наданні більш детальної та свіжої інформації про умови розвитку і структури санаторно — курортного комплексу Харківщини та дослідження тенденції попиту на оздоровчі послуги які надаються саме цими закладами.

На думку вчених, найбільш ефективніше «здоровлення може бути в межах тієї місцевості, де проживає людина.

У даній роботі був проведений глибокий аналіз статистичних даних, зібраних у статистичних та економічних відділах установи Дергачівського, Зміївського та Харківського районів. Основна увага була приділена на оздоровчі заходи та на чисельність оздоровлених. Окрім обробки статистичних даних, мною були застосовані такі методи дослідження: Історичний Літературний Краєзнавчий Візуальний Картографічний Порівняльно — географічний

У межах Харківської області до складу санаторно-курортного комплексу входять 4 діючі оздоровниці. Одна з яких має державне значення. Це курорт «Березівські мінеральні води», який знаходиться в Дергачівському районі. Цей курорт лікує: опорно-рухову систему, шлунково-кишковий тракт, ендокринну систему, суглоби, щитовидну залозу

У Зміївському районі знаходиться санаторій «Ялинка». Для того, дюб отримати додаткові кошти, санаторій пропонує для мешканців Харкова та сусідніх районів відпочити на вихідних. В цьому санаторії лікуються такі захворювання: Дихальні шляхи, шлунково-кишковий тракт.

У межах Харківського району знаходиться санаторій «Високий» та «Роша». Функціонував ще й «Рай — Оленівка», у якому лікувалися дорослі і діти, але він закрився у 2005 році на ремонт та невизначений час. Зачинений і досі. У ньому лікується:

  • Щитовидна залоза
  • Опорно-рухова система
  • Шлунково-кишковий тракт

Дані були зібрані у проміжку 2001 — 2005, бо ремонт там продовжується.

В санаторії «Роща» лікуються серцево-судинні захворювання, кардіологічні, та люди були в передінфарктному стані, чи після нього. Зручність розташування людомісць полягає у невеликій відстані від обласного центру.

«Березівські мінеральні води» у проміжку часу 2001 — 2005 році тому що на при кінці 2005 року він був зачинений на ремонт і розпочав свою роботу на початку 2007 року тому нових даних ще немає) Ми можемо побачити, що ціна збільшилась,

А чисельність оздоровчих зменшилась. Все тому, що сервіс не на достатньому рівні, ціна не відповідає сервісу.

У санаторії «Роща» ми бачимо, що ціна збільшилась, але оздоровчі не зменшились, тому що серцево-судинні захворювання дуже розповсюджені і дуже важливо, що люди не жаліють кошти на своє здоров’я.

У санаторії «Високому» є тільки вартість однієї людино доби, оскільки направлення відбувається через лікаря в жіночих консультаціях.

Санаторій «Ялинка» не тільки для дорослих, а й для дітей, тому у ньому багато відвідувачів. Ще він ,як я вже сказала, надає змогу відпочити у вихідні дні.

Висновок.

У наступній роботі я планую працювати над створенням проекту про ймовірні зміни у сфері фінансування та законодавства в галузі санаторно-курортного комплексу Харківщини.