Дії кавалерії Червоної Армії під час зимово-весняного наступу 1941-1942 років

Велика Вітчизняна війна залишиться однією з самих трагічних сторінок у історії нашого народу.

Велика Вітчизняна війна як і Друга світова ввійшла в історію як «війна моторів», так як за насиченістю воюючих армій військовою технікою з нею не змогли зрівнятися війни які були до неї. Разом з цим це була війна в якій знайшло доволі велике значення здавалось вимерлий рід військ — кавалерія. Що дозволило прославленому кіннотнику П.А. Бєлову назвати Велику Вітчизняну війну «лебединою піснею кавалерії». У період оборонних боїв відбувається різке зростання так званих летких кавдивізій,назначених для рейдів по гилам ворога, але змушених вести боротьбу разом з спільно військовими з’єднаннями, зумовлюючи зрив «Блискавичної війни». Особливо зростає роль кавалерії під час змово-весняного наступу Червоної Армії 1941-1942 року.

Перший розділ буде розповідати про бойові дії на західному напрямку.

Аналіз бойових дій радянських військ у контрнаступі під Москвою в умовах недостатньої кількості ранкових та механізованих частин.

Кінні частини стали ядром кінно-механізованих груп, яким відводилася важлива роль дій у тилу та на флангах відступаючих німецьких військ. Про значення кінноти говорить той факт що танкові стрілкові та мінометні частини відчинялись командуванню кавалерійських з’єднань. Кінні з’єднання брали активну участь у переслідувані та розгромі ворога під Москвою. Позитивним було широке використовування обходів та охватів німецьких захисних пунктів. В цілому кіннота під час зимового наступу під Москвою продемонструвала своє значення як роду військ, який за своєю ефективністю та значенню переважав удільну вагу кавчасгин зі зрівнянням з іншими військовими з’єднаннями.

Про трагічну Харківську операцію буде розповідатися у другому розділі.

На південно-західному напрямку як і на західному активну участь брала кавалерія.

В травневих боях під Харковом був використаний 6-й кавкорпус використовуваний У якості швидкісної групи, хоча був введений у бій до прориву інші кавкорпуси були втягнуті в захисні бої з танковими частинами ворога. У Харківському котлі загинуло сім кавдивізій. Використовування у якості швидкісної групи у полосі 6-ї армії свідчило про те роль кавалерії у якості швидкісних груп почала падати.

Третій розділ розповість вам про формування кавдивізій за 1941 рік у радянському союзі та поступове їх скорочення у 1942 році. У висновку буде розповідь про те які висновки я зробив роблячи цю роботу.