Чи завжди правий пацієнт?

Я обрала таку тему для науково-дослідницької роботі тому, що вважаю відносини між лікарем і пацієнтом надзвичайно важливими, але недостатньо висвітлюваними у нашій державі. Моєю метою було з’ясування правовідносин у сфері охорони здоров’я, визначення їх реального стану шляхом анкетування, а також відповідь на гостре нині питання хто ж правий — лікар чи пацієнт?

Становлення ринкових відносин та соціальна незахищеність загострює у свідомості людей думку: «Якщо сплачено, то має бути тільки одужання та отримання міцного здоров’я».

Медичні та фармацевтичні працівники наділені низкою прав, частина яких, на жаль, не реалізується Звичайно, на згаданих вище осіб покладено чимало обов’язків, невиконання чи неналежне виконання яких тягне за собою юридичну відповідальність.

Важливу роль відіграє документальне підтвердження інформації, отриманої сторонами правовідносин під час інформаційного обміну.

За результатами проведеного мною анкетування, станом української медицини незадоволені як лікарі, так і пацієнти. Тому не можна сказати, що винуватцем конфліктів між ними є одна якась сторона. Анкетування показало, що менше п’ятдесяти відсотків лікарів упевнені у власних знаннях законодавчої бази. Більшість пацієнтів знайомі з нею недостатньо (76%).

Я вважаю, що моя науково-дослідницька робота має велике практичне значення. Вона є цікавою і водночас важливою сходинкою для покращення якості правовідносин у сфері охорони здоров’я і збереження як фізичного, так і правового здоров’я громадян.