Чи потрібно Україні вступати в НАТО?

Метою роботи — було проаналізувати різні погляди на блок НАТО і дати відповідь на суперечливе питання: потрібний вступ чи ні? Проблема вступу в НАТО заінтригувала і зацікавила багатьох політиків і істориків однак, їх образи частіше всього далекі від історичного життя. Двобічне розуміння проблеми, як вступу, так і співпраці є актуальним в наш час. Опрацьовуючи даний матеріал розпадалися такі питання:

Історія створення НАТО — де було розглянуто політичні і економічні причини створення даного політичного блоку

Як функціонує НАТО — було розглянуто функції блоку, його важливість, а також НАТО як організація колективної безпеки, де було розглянуто миротворчу місію НАТО

Рада Євроатлантичного партнерства — розглянуло політику партнерства з країнами, які не € членами Альянсу, а також програму «Партнерство заради миру», де активну участь приймак Україна

Розвиток відносин України з НАТО — де розкрито початок співпраці України з даним блоком, спільні дії і допомога нашій країні, хто саме з наших політиків взяв курс на співпрацю з НАТО, а також освітні аспекти програми Україна НАТО

Україна і НАТО — де було розкрито недоліки членства в НАТО, переваги, перспективи національного ОІ1К і разі вступу, науково — технічне співробітництво та фінансовий аспект.

Досліджуючи обрану тему аналізувалась різна література. «Довідник НАТО» за 2006 рік освітлюю всю економічну, політичну, фінансову і цивільну роль НАТО в світі і окремо в України.

Досліджуючи це питання я зустріла багато поглядів щодо цього болючого питання і згідно з моїм соцопитуванням багато людей непоінформовані і зробили свої висновки згідно з міфів і вигадок.

Воєнна недоторканість, безвізовий режим, нові ринки збуту, демократичне суспільство, реформування воєнної і економічної системи, відокремлення від Росії, перший крок до вступу в ЄС все це позитивні сторони вступу до НАТО, які дадуть нам розвиватись, як цивілізованій країні, а не як країни третього сорту. Україна пройшла перший етап ідентифікації у зовнішньополітичній сфері. Чорно-біла схема геополітичного мислення, яка була притаманна політичній еліті та громадській думці за часів перших років незалежності, починає трансформуватися у більш різноманітний досвід стратегічного планування політики. Україна за своїм геополітичним статусом і можливостями є типовою регіональною державою, й тому, щоб її інтереси стали реальністю в архітектоніці континентального геополітичного простору, їй треба ще раз уважно проаналізувати здобутки і проблеми перших п’яти років незалежності. Головним успіхом України на зовнішньополітичній арені є те, що вона стає впливовою в Європі державою, з нею починають рахуватися.

Отже, ми прийшли до висновку, що вступ в НАТО є невід’ємною частиною до здобуття повної незалежності і перший крок до створення нового демократичного суспільства, що раніше не було притаманно Україні. То ж не даймо, згубити здобуті перемоги, а розвиваймо демократичну Україну, яка буде існувати на загальноприйнятих стандартах і яка матиме позитивне геополітичне положення! То ж не виправдовуймо твердження, що з смертю Мазепи загинула ідея створення «незалежної Української держави», а покажемо, що Україна — не губернія, де можна правити губернаторами. Це — козацький край. І тут поважають свободу, традиції, беруться за зброю, якщо знищуються права людини.